Вхід на сайтgolovna

 

hotline2У Богуславському районі працює «гаряча лінія» з питань допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, та їхнім родинам. Відтепер, зателефонувавши за номером (04561) 5-12-61, можна оперативно отримати консультацію та допомогу з того, чи іншого наболілого питання. Телефонувати на «гарячу» лінію можуть не лише бійці АТО та їхні родичі, а й усі небайдужі громадяни, які прагнуть допомогти нашим хлопцям на Сході. Дзвінки приймають фахівці райдержадміністрації та переадресовують їх профільним структурним підрозділам, які розглядають звернення та надають необхідну допомогу заявникам.


В управлінні соціального захисту населення Богуславської райдержадміністрації працює «гаряча лінія» з питань надання житлових субсидій. Отримати необхідну інформацію щодо отримання субсидії можна за номером (04561) 5-16-64.

Детальніше...

Стартувала кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2019!

deБогуславська ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області запрошує Вас задекларувати доходи, отримані у 2019 році!

Якщо ви отримували доходи, з яких не сплачено податків, просимо Вас завітати до держаної податкової інспекції.

Річну податкову  декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2020 року.

Звертаємо увагу, що обов’язок громадянина подати річну податкову  декларацію передбачає Конституція України. Зокрема стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-         особисто або уповноваженою на особою;

-         надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

Детальніше...

 

Робоча зустріч

0-02-0a-a891c193fe3863606829c97458cf261cdf60bef1bc65793a291e12bef686e1b3_full

14 лютого 2020 року під головуванням виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Олександра Салати   відбулася робоча зустріч із головами сільських рад Богуславського району по питанню  роботи об’єктів соціальної інфраструктури, які знаходяться на території відповідних громад.

За результатами  зустрічі було прийнято відповідні рішення та дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації щодо покращення роботи  закладів освіти та медицини.

Детальніше...

 

До відома населення!

13

Управління соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації доводить до відома жителів району та міста про зміну свого місця розташування.

Починаючи з 13 лютого 2020 року з питаннями, вирішення яких належать до компетенції управління, просимо звертатися за адресою: вул. Франка, 4 (адмінбудівля районної ради).

Для зручності відвідувачів кабінети керівника та кабінети спеціалістів розміщені на першому поверсі (ліве крило).

 

 

Звернення тимчасово виконуючого обов’язки голови Богуславської райдержадміністрації Олександра САЛАТИ з нагоди 31-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

afgШановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!

Шановні учасники бойових дій на території інших держав!


15 лютого в Україні відзначається День виведення радянських військ з Афганістану. 31 рік тому останній солдат покинув афганську землю. Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, з глибокою шаною звертаємось до всіх синів і дочок України, яким довелося брати участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів за межами нашої держави. Ми шануємо їх героїзм і звитягу. Ми пам’ятаємо і завжди пам’ятатиме про кожного нашого загиблого співвітчизника. Не варто забувати, що усі, хто пройшов війну в Афганістані, свято вірили, що вони, виконують державну місію, прагнули забезпечити мир і спокій на багатостраждальній афганській землі.

Історія свідчить, що тисячолітній досвід не переконав людство в абсурдності війни. Але більшість вже усвідомила, що за помилки, зроблені кимось, розплачуються своїми життями наші близькі.

Детальніше...

 

Засідання комісії

0-02-0a-175350a61828a8909fd207f8b5ace461b4c7a24fd170cfeac9da3409e21cffbc_full13 лютого 2020 року під головуванням виконуючого обов’язки голови Богуславської районної державної адміністрації Олександра Салати  відбулося чергове засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

За результатами розгляду звернень: державні соціальні допомоги призначено 30 громадянам,  3 – відмовлено у їх призначенні.

Детальніше...

 

Незамінна комаха планети.

Бджола є найбільш корисною у господарстві комахою нашої планети. Ще в давні часи люди навчилися спеціально розводити бджіл, а мед, отриманий з їх допомогою, протягом століть служив, як улюбленими солодкими ласощами, так і ліками, так і важливим інгредієнтом при створенні алкогольних напоїв, таких як медовуха, що користувалася великою популярністю ще у наших далеких предків у часи Київської Русі. Навіть їх отрута в невеликих дозах корисна при таких хворобах як радикуліт, артрит, защемлення нервів. Отже,  бджола з давнини є вірним другом людини .
По зоологічній класифікації бджола належить до сімейства жалючих, загону перетинчастокрилих, її найближчими родичами є оси і мурахи. Існує близько 20 тисяч видів бджіл.
Бджоли живуть у дуже широкому географічному ареалі, їх можна виявити на всіх континентах, окрім Антарктиди.
Бджоли – колективні комахи, які живуть великими сім’ями – вуликами і мають сувору ієрархію та розподіл праці.  У нормальних умовах сім'я складається з однієї бджолиної матки, багатьох тисяч робочих бджіл (жіночі особини), а в літній час і з трутнів (чоловічі особини, що живуть в тісному співтоваристві). Ні матка, ні робочі бджоли, ні трутні окремо існувати не можуть, а також не можуть самостійно утворювати нову сім'ю. Природне розмноження бджіл здійснюється шляхом відкладання яєць маткою, причому яйця вона може відкладати як після запліднення трутнем, так і без такого, з тією різницею, що з незапліднених яєць з’являються трутні, а з запліднених – повноцінні особини. Шлях від яйця до повноцінної бджоли проходить через кілька стадій: спершу яйце перетворюється на личинку, потім в предлялечку і лялечку, з якої вже формується доросла бджола. Коли бджолина сім’я досягає великого розміру, відбувається її поділ – роїння. Частина бджіл залишається на старому місці зі старою маткою, а частина з новою маткою відправляється будувати й облаштовувати новий вулик.
Тривалість життя бджоли безпосередньо залежить від її місця в бджолиному суспільстві, а також часу появи на світ. Скільки живе робоча бджола? Термін життя її не великий, і якщо вона народилася навесні або влітку, то зазвичай він складає в середньому всього лише місяць. Така коротка тривалість життя обумовлена важкою працею, яку веде робоча бджілка, добуваючи нектар. Якщо ж робочій бджолі пощастило народитися восени, то вона може прожити навіть пів року, так як їй потрібно пережити зимові холоди, щоб навесні бути відповідальною за збір меду і взяти участь у його накопиченні. Довше за всіх у бджолиному суспільстві живе матка бджола. Зазвичай середня тривалість життя матки становить 5-6 років, але для цього їй необхідно бути цінною самкою і регулярно давати новий приплід.
Бджоли харчуються квітковим пилком і нектаром. Через спеціальний хоботок нектар надходить в зоб, де переробляється в мед. Збираючи пилок і нектар, бджоли здійснюють дуже важливу і корисну функцію по запиленню квіток. У пошуках їжі бджоли можуть пролітати до 10 км за день.
Є у бджіл і свої вороги, зазвичай це інші комахи, у тому числі їх найближчі родичі оси і мурахи, а також шершні. Поїданням бджіл промишляють і деякі птахи.
Популяція бджіл у Європі та Америці стрімко скорочується, починаючи з зими 2006 року. Явище CCD ( Синдром  HYPERLINK "http://znaimo.com.ua/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC_%D1%80%D1%83%D0%B9%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B9"руйнування HYPERLINK "http://znaimo.com.ua/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC_%D1%80%D1%83%D0%B9%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B9"  HYPERLINK "http://znaimo.com.ua/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC_%D1%80%D1%83%D0%B9%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B9"колоній) невідомої природи знищує мільйони бджолиних сімей. Ускладнює ситуацію те, що пестициди та інші хімічні речовини, які використовуються  в сільському господарстві, послаблюють імунітет бджіл і роблять їх ще більш уразливими до хвороб. Крім того, зростання міст і скорочення кількості дикорослих рослин-медоносів змушує бджіл у пошуках нектару літати дуже далеко, що підвищує ризик розповсюдження вірусу.
Якщо скорочення популяції бджіл продовжиться такими ж темпами, до 2035 року ці комахи зникнуть з лиця землі. Зникнення бджіл загрожує не тільки втратою меду, а й ставить під загрозу врожаї фруктів, овочів, ягід, горіхів та деяких злаків. Запилення багатьох рослин, і отже, їх врожайність повністю залежать від активності бджіл. Одна бджолина сім'я може обпилити за день близько 3 мільйонів квітів. За ефективністю з бджолами не можуть зрівнятися інші комахи: джмелі, метелики, жуки і мухи.
В Україні  останнім часом частішають випадки загибелі медоносних комах від використання засобів захисту рослин. Відбувається це переважно у весняно-літній період  при масових обробках сільськогосподарських посівів. З нектаром і пилком пестициди потрапляють і  в бджолині сім’і. І як результат – «забруднення» продукції бджільництва. А це несе неабияку загрозу для здоров’я людини. Зазвичай токсикація бджіл відбувається через несвоєчасне інформування пасічників про місце, характер і час хімічних обробок; використання небезпечних препаратів та порушення правил використання пестицидів.           З метою недопущення випадків отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур необхідно вжити заходи щодо дотримання у повній мірі вимог статей 30, 37-40 Закону України «Про бджільництво».
Так згідно частини 2 статті 37 Закону фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж за дві доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
Окрім цього, згідно порядку проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробки сільськогосподарських угідь пестицидами, бджолярі повинні:
- отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку у ветеринарній лабораторії, для чого необхідно здати зразки бджіл на аналізи для виключення наявності захворювань бджіл;
- поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у сільській раді, на територію якої прибули на кочівлю (наказ Міністерства аграрної політики України від 20.09.2000р. № 184/82);
- отримати ветеринарне свідоцтво за формою №1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межі району, області;
- при отриманні повідомлення від організації про проведення обробки сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України, що передбачено статтею 39 Закону України «Про бджільництво», а суперечки, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку. Тому, в разі, якщо пасіка постраждала і сталося отруєння бджіл, потрібно запропонувати керівнику сільгосппідприємства або його представнику на місці відшкодувати завдані збитки добровільно. Якщо ж він не погодиться, то пасічнику негайно слід починати процедуру по збиранню доказів для майбутнього судового розгляду. Необхідно терміново звернутись до сільського, селищного чи міського голови із офіційною заявою про створення комісії для обстеження пасіки та поля, обробленого отрутохімікатами, відбирання зразків для проведення дослідження. До складу комісії мають увійти: ветеринарний лікар, районний зоотехнік, агроном із захисту рослин, пасічник, представник виконкому місцевої ради. При не можливості участі в обстеженні пасіки усіх названих вище спеціалістів, комісія є легітимною при наявності в ній ветлікаря (ветфельдшера), пасічника і представника виконкому місцевої ради.
Комісія має обстежити повністю всі бджолині сім’ї пасіки та зробити висновок про повну чи часткову (у відсотках, або у кількості рамок, чи в кілограмах) втрату бджіл та відібрати зразки відбору бджіл із складанням відповідного акта. Після обстеження пасіки обов’язково потрібно оглянути поле, яке оброблялося і відібрати зразки рослин, про що також складається відповідний акт комісії.
Зразки відбору бджіл та зразки рослин (за поданням ветеринарного лікаря) потрібно надіслати до обласної ветеринарної лабораторії для проведення експертизи. Термін доставки проб не повинен перевищувати одну добу.
Відповідно до ст.30 Закону України «Про бджільництво» юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність, що впливає або може вплинути на стан бджіл, зобов’язані забезпечити їх охорону. Забороняється проводити оранку та будь-яким іншим чином руйнувати медоносні угіддя, застосовувати засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, мінеральні добрива, інші препарати та здійснювати будь-які роботи, що можуть призвести до фізичного знищення бджіл під час медозбору.
Юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані дотримуватися діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь, а саме: Закону України «Про бджільництво», Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 р. № 9.
Головний спеціаліст відділу контролю
за обігом засобів захисту рослин управління
фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби
в Київській області                                                                                    Олексій ЦИБЕНКО
bdzholi
Бджола є найбільш корисною у господарстві комахою нашої планети. Ще в давні часи люди навчилися спеціально розводити бджіл, а мед, отриманий з їх допомогою, протягом століть служив, як улюбленими солодкими ласощами, так і ліками, так і важливим інгредієнтом при створенні алкогольних напоїв, таких як медовуха, що користувалася великою популярністю ще у наших далеких предків у часи Київської Русі. Навіть їх отрута в невеликих дозах корисна при таких хворобах як радикуліт, артрит, защемлення нервів. Отже,  бджола з давнини є вірним другом людини .
По зоологічній класифікації бджола належить до сімейства жалючих, загону перетинчастокрилих, її найближчими родичами є оси і мурахи. Існує близько 20 тисяч видів бджіл.
Бджоли живуть у дуже широкому географічному ареалі, їх можна виявити на всіх континентах, окрім Антарктиди.
Бджоли – колективні комахи, які живуть великими сім’ями – вуликами і мають сувору ієрархію та розподіл праці.  У нормальних умовах сім'я складається з однієї бджолиної матки, багатьох тисяч робочих бджіл (жіночі особини), а в літній час і з трутнів (чоловічі особини, що живуть в тісному співтоваристві). Ні матка, ні робочі бджоли, ні трутні окремо існувати не можуть, а також не можуть самостійно утворювати нову сім'ю. Природне розмноження бджіл здійснюється шляхом відкладання яєць маткою, причому яйця вона може відкладати як після запліднення трутнем, так і без такого, з тією різницею, що з незапліднених яєць з’являються трутні, а з запліднених – повноцінні особини. Шлях від яйця до повноцінної бджоли проходить через кілька стадій: спершу яйце перетворюється на личинку, потім в предлялечку і лялечку, з якої вже формується доросла бджола. Коли бджолина сім’я досягає великого розміру, відбувається її поділ – роїння. Частина бджіл залишається на старому місці зі старою маткою, а частина з новою маткою відправляється будувати й облаштовувати новий вулик.

Детальніше...

 

Мистецтво на льоду: «Льодограй» запрошує насолодитись найелегантнішим із зимових видів спорту!

Bohuslav-3203

Чотири дні, 13, 14, 15 та 16 лютого Богуслав прийматиме юних фігуристів з усієї України.

 

Зразу два всеукраїнських змагання, ІІ етап Всеукраїнських змагань юних фігуристів та Bohuslav Open-2020, відбудуться в УНТЦ «Льодограй».

Майже 400 учасників будуть демонструвати результати своєї наполегливої праці, майстерність та артистизм, 19 з них – вихованці Школи фігурного катання Богуслава!

Вхід, як і завжди, безкоштовний.

Розклад змагань можна подивитись сайті льодової арени: https://lodograj.ua/rozklad-zmagan/

Детальніше...

 

Засідання комісії

0-02-0a-10c4a645eb21dc6dbfa3e6e452ab572dbccbe728e2ec0cc8de5b6c0c717d6b3d_full

Під головуванням  т.в.о. голови районної державної адміністрації Олександра Салати,  11 лютого 2020 року, відбулося засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення Богуславського району. Під час засідання було розглянуто 14 справ.  По 13 заявам  прийнято позитивне рішення.

Детальніше...

 

АПАРАТНА НАРАДА

0-02-0a-0a2a410a7b427b8f413af13044adee1e05899c083880e95c26887a3021bf8941_full

Під керівництвом т.в.о. голови районної державної адміністрації Олександра Салати, 11 лютого 2020 року, відбулася щотижнева апаратна нарада за участю керівництва Богуславської районної ради, Богуславської ОТГ,  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій району.

На нараді були обговорені  питання забезпечення сталої роботи закладів соціальної інфраструктури під час погіршення погодних умов;  фінансування Програм та бюджетних установ району; робота галузі охорони здоров’я (підключення до медичної інформаційної системи закладів, що надають вторинну медичну допомогу та укладання договорів з Національною службою здоров’я України, стан захворюваності в районі);  робота районного відділку Поліції (забезпечення правопорядку в районі); сплата ЄСВ; робота Держпродспоживслужби в районі (проведення заходів щодо організації харчування в навчальних закладах району, протиепідемічний стан); робота галузі освіти (забезпечення санітарно-епідемічного  стану та оновлення матеріально-технічної бази харчоблоків в навчальних закладах); робота Служби у справах дітей (розробка районної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав  дітей «Назустріч дітям» на 2020 рік); робота Державної казначейської служби України у Богуславському районі Київської області; відзначення 31-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан; різне.

Детальніше...

 

Особи з інвалідністю отримують роботу в IT-сфері

Міністерство соціальної політики підписало меморандум щодо працевлаштування осіб з інвалідністю з Асоціацією "Інформаційні технології України" та Громадською організацією "Прометеус".  Документ передбачає безкоштовне онлайн навчання професії ІТ-фахівця для осіб з інвалідністю.

Про це Міністр соціальної політики Юлія Соколовська заявила під час підписання Меморандуму в інформаційній агенції “Укрінформ”.

“Людина з інвалідністю, яка хоче і може працювати, повинна мати для цього всі можливості. Це комплексне питання, і сьогоднішній Меморандум – важлива його частина. Це можливість навчання і працевлаштування для осіб з інвалідністю. Після 14 тижнів навчання особи з інвалідністю, які успішно здадуть тести і отримають сертифікат, матимуть можливість взяти участь у конкурсі на вакантні посади в ІТ-компаніях України”, - підкреслила Юлія Соколовська.

За словами очільниці відомства, початок навчання – 5 березня, тому у всіх бажаючих є більше місяця на реєстрацію для участі в проекті.

Будь-яка людина з інвалідністю може зареєструватись на навчання, обравши два основних курси і до трьох додаткових. Реєстрація - на лендінзі проекту https://education.msp.gov.ua/ або на платформі Прометеус https://prometheus.org.ua/you-can-everything/.

“Цей проект дає можливість для системних змін у навчанні осіб з інвалідністю. Сьогодні держава витрачає на це багато грошей, але є підстави вважати, що це неефективно. Якщо порахувати, то в минулому році Центр реабілітації було профінансовано на 20 млн грн і вони навчили 724 людини. Тобто навчання однієї людини коштувало близько 30 тис. грн. Але ж подивимося на професії – бджоляр, оператор комп’ютерного набору, кур’єр тощо. Сьогоднішній Меморанду – це можливість для осіб з інвалідністю стати ІТ-шниками, причому абсолютно безкоштовно”, - додав радник Міністра соціальної політики Денис Мацуй.

Детальніше...

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси