Публічна кадастрова карта України

Після того, як з 1 січня 2013 року Держземагентство України відкрило вільний доступ до публічної кадастрової карти, яка  містить великий обсяг інформації: цифрова карта України (ортофотоплани), кордони України, межі областей, кордони районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта грунтів України.Офіційний веб-сайт земельного відомства впевнено утримує першість серед веб-сайтів центральних органів виконавчої влади щодо кількості відвідувань.

Карта має декілька шарів – ортофотоплан (цифрова карта), індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастрові номери ділянок, форма власності ділянок, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.

В майбутньому планується додати до карти інформацію про надра, комунікації, мережі, будови, водні, лісові ресурси і т.п.

Якість фотографій в багатьох невеликих населених пунктах значно краща, ніж у карт Яндекс та Google завдяки проведеній аерофотозйомці всієї території України. Загалом відзнято близько 600 тисяч квадратних кілометрів. Зйомку здійснено в масштабі 1:25000. Населені пункти в масштабі 1:2000.

Пересічний громадянин може побачити на карті межі областей, збільшуючи зображення, - межі районів, межі населених пунктів …

На карті  також можна побачити земельні ділянки та отримати інформацію про них. Яка  це інформація? Насамперед це кадастровий номер, форма власності, цільове призначення, площа земельної ділянки. Це ті дані, необхідність яких обумовлена Законом. Водночас зауважимо, що, з огляду на чинне законодавство, інформація публічної кадастрової карти не може містити персональних даних про землевласників і землекористувачів.

Також існує можливість при виявленні проблем із вашою земельною ділянкою подати заяву через форму зворотнього зв'язку (необхідно ввести персональні дані - ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код) про виявлену проблему.