До відома боржників

Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київській області продовжує здійснювати заходи щодо адміністрування та забезпечення надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), у т.ч. здійснює заходи, спрямовані на стягнення заборгованості зі сплати з підприємств – боржників та фізичних осіб підприємців – боржників у судовому порядку.

Так, за ініціативою управління ПФУ Богуславського району,  Державна виконавча служба району звернулась до суду з поданнями про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржників-фізичних осіб підприємців та керівників підприємств – боржників.

За результатами проведеної роботи Богуславським районним судом Київської області 5-х боржників обмежено у праві виїзду за кордон та погашено 11,5 тис. грн. заборгованості перед управлінням ПФУ Богуславського району.

Правомірність дій органів ПФУ та органів ДВС щодо звернення до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження права виїзду за кордон боржників підтверджується судовою практикою Верховного Суду України.

У разі, коли боржник ухиляється від виконання судового рішення чи рішення іншого органу, що перебуває на виконанні в органах ДВС, державний виконавець в порядку ст. 377*1 ЦПК України та ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» вносить до суду подання про обмеження права виїзду боржника за межі України.

Адміністрація Державної прикордонної служби, після отримання відповідного судового рішення, здійснює постановку на контроль боржників, яких згідно із судовим рішенням тимчасово обмежено у праві виїзду з України.

У разі виконання боржником зобов’язань, державний виконавець виносить відповідну постанову, копія якої підлягає обов’язковому направленню до адміністрації ДПС для своєчасного зняття боржника з контролю.

Крім цього державною виконавчою службою арештовано рахунки 5-ти боржників та виставлено вимоги до ДАІ на затримання транспортних засобів 3-х боржників. Завдяки даним заходам було сплачено боргів до Пенсійного фонду на суму 23,4 тис. грн..

Отже, своєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування звільняє платників від ряду негативних наслідків, серед яких і обмеження вільного перетину кордонів України.