Доплата до мінімального страхового внеску

Постановою № 19-1 від р. «Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1» внесено зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (далі  Інструкція). Зміни стосуються доплат до суми страхових внесків застрахованими особами, що працювали неповний місяць. У такому разі доплати до суми страхових внесків треба здійснювати таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Здійснення такої доплати передбачено в частині третій статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховують до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не є меншою за мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховують до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати.

Отже, у разі коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), її прийняли на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнили не останнім днем календарного місяця, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати (статті 25 і 26 Закону України «Про відпустки») тощо (окрім випадків, коли сума сплачених внесків менша за мінімальний розмір у зв'язку з порушенням роботодавцем трудового законодавства), вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

Постановою № 19-1 затверджено форму Відомості про суми доплати, здійсненої відповідно до частини третьої статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що подаватиметься до системи персоніфікованого обліку особами, котрі здійснили таку доплату.

Також Постановою № 19-1 внесено редакційні зміни до форми додатків 6, 7 Інструкції, а саме до Розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до Прикінцевих положень Закону України „Про Загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”