Інформаційні картки соціальної послуги

Надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Назва послуги: НАДАННЯ АДРЕСНОЇ НАТУРАЛЬНОЇ ТА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ
Зміст послуги:    Проведення роботи по організації виявлення та обстеження умов проживання малозабезпечених непрацездатних громадян. Організація одержання допомоги від підприємств, приватних підприємств та благодійних фондів. Організація доставки допомоги малозабезпеченим громадянам.
Форма надання соціальної послуги:     Денна.
Термін надання соціальної послуги:      За потребою
Соціальні групи:
• громадяни похилого віку;
• інваліди;
• хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів;
• громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.
Якщо такі особи відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги
Умови надання соціальної послуги:
Право на безоплатне обслуговування мають:
- громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;
- інші громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім’ї;
- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.
Відділення адресної допомоги, виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази, безоплатно забезпечує вище зазначених громадян цього пункту:
1) одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби;
2) предметами побутової гігієни;
3) продовольчими та промисловими товарами.
Відділення адресної допомоги надає на платній та безоплатній основі: швацькі (кравецькі) послуги, перукарські послуги, ремонт вікон, дверей тощо, косметичний ремонт квартир, ремонт взуття, ремонт електрообладнання.
Документи, необхідні для отримання соціальної послуги:
1) письмова заява громадянина;
2) паспорт, ідентифікаційний номер;
2) довідка про склад сім’ї (форма № 3);
3) довідка про доходи членів сім’ї;
4) акт обстеження матеріально-побутових умов проживання громадянина.
Правові підстави для надання соціальної послуги: Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 № 1417 із змінами та доповненнями, Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Богуславської районної у місті Богуславі та Положення про відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
Підстави для відмови у наданні соціальної послуги:
- неповний комплект поданих документів.