З В І Т про роботу спостережної комісії Богуславської райдержадміністрації за І півріччя 2015 року

При Богуславській  райдержадміністрації працює спостережна комісія, яка  утворена розпорядженням голови Богуславської районної державної адміністрації від 25.09.2009 року №479 (із змінами від 10.07.2012 року №358). В 2015 році  відповідно розпорядження від 03.02.2014 року№35 склад комісії змінено та згідно листа департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації розпорядження голови Богуславської райдержадміністрації від 18.02.2014 року №51 введено до складу спостережної комісії начальника Богуславського районного управління юстиції.

У своїй діяльності спостережна комісія  керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», Положенням «Про спостережні комісії», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року №429 , іншими нормативно-правовими актами.

Спільно з Богуславським РВ ГУ ВМС України, центром у справах сім»ї дітей та молоді, сільськими радами проводиться  виховна робота з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та здійснюється громадський контроль за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

Богуславським РЦСССДМ на кожного у.д.з  заведена картка отримувача послуг також проводяться бесіди соціально – адаптативного характеру.

За даний період 2015 року з місць позбавлення волі прибуло 6 умовно-достроково звільнених осіб.

Робота спостережної комісії проводилась відповідно до річного плану роботи. Організаційною формою роботи комісії були засідання, які проводились при потребі, але не рідше 1 разу на місяць. Всього проведено 7 засідань спостережної комісії та складено 7 протоколів. Рішення спостережної комісії оформлялись постановами. За даний період було винесено 7 постанов, які направлялись  до виконання органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, Богуславському  РВ ГУ МВС, районному центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.

Відповідно поданої інформації органів і установ виконання покарань, Богуславського РВ ГУ МВС України на обліку  спостережної комісії станом на 01.07.2015 перебуває  13 умовно-достроково звільнених осіб, 6 осіб – жителі м. Богуслава, 7 осіб – жителі сіл Побережка, Хохітва, Синиця, Мисайлівка, Саварка, Іванівка, Митаївка . З  них 1 особа – пенсіонер , 2 особи працевлаштовані ,  та на  1 особу відкрито кримінальну справу, решта осіб непрацюють. Всі умовно-достроково звільнені особи мають постійне місце проживання.

Спостережна комісія тісно співпрацює з Богуславським  РВ ГУ МВС України в Київській області, кримінально-виконавчою інспекцією, ЦРЛ, сільськими радами.

Випадків порушень прав людини щодо засуджених осіб, комісією не зафіксовано.