Інформація щодо роз’яснення переваг виплати легальної заробітної плати

На сьогоднішній день відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства і це не таємниця для більшості громадян.

Деякі несумлінні роботодавці бажаючи скоротити свої "витрати” на відповідні видатки та соціальні виплати, видають працівникам, навіть без їх відома, заробітну плату готівкою, яка не відображена в бухгалтерському обліку, або нараховують заробітну плату на рівні, а нерідко і нижче встановленого законом мінімуму, що складає на сьогоднішній день – 1378 гривень.

Фахівцями управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області постійно здійснюються заходи направлені на легалізацію заробітної плати. Проводяться співбесіди з керівниками підприємств, з фізичними особами-підприємцями, що виплачують заробітну плату своїм працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого мінімального розміру.

Основні ризики і проблеми, які виникають у працівників, що працюють нелегально, чи отримують заробітну плату в «конвертах»:

-відмова у виплаті належної заробітної плати через виникнення конфлікту з роботодавцем;

- відмова в оплаті щорічної відпустки або компенсації за неї;

- неможливість отримання повної або часткової компенсації за лікарняним листом;

- втрата права на соціальне забезпечення у разі безробіття, народження дитини;

- низька пенсія через те, що пенсійні нарахування були здійснені не в повному обсязі;

- неможливість отримання кредитів;

-позбавлення соціального захисту в разі нещасного випадку на виробництві або  професійного захворювання та інше.

Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області наголошує громадянам, які мають намір працевлаштуватися, або вже працюють, на необхідності вимог оформлення трудової угоди та контролю за перерахуванням єдиного соціального внеску роботодавцями.