З В І Т про роботу спостережної комісії Богуславської райдержадміністрації за 2015 рік

При Богуславській  райдержадміністрації працює спостережна комісія, яка  утворена розпорядженням голови Богуславської районної державної адміністрації від 03.02.2014 року №35( із змінами 18.02.2014 № 51, 12.06.2014 № 236 ) . До складу комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності.

У своїй діяльності спостережна комісія  керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», Положенням «Про спостережні комісії», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року №429 , іншими нормативно-правовими актами.

Члени спостережної комісії, а також представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій здійснюють громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб звільнених від відбування покарання в Богуславському районі.

Спільно з Богуславським відділення Рокитнянського відділу ГУ Національної  поліції в Київськії області, центром у справах сім»ї, дітей та молоді, сільськими радами проводиться  виховна робота з умовно-достроково звільненими особами від відбування покарання та здійснюється громадський контроль за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

Звільненим від відбування покарання особам  надається  допомога у соціальній адаптації.

Відповідно поданої інформації органів і установ виконання покарань, Богуславським відділення Рокитнянського відділу ГУ Національної  поліції в Київськії області, спостережна комісія веде облік таких осіб.

Станом на 30.12.2015 року на обліку спостережної комісії перебуває 12 умовно-достроково звільнених осіб, 7 осіб – жителі м. Богуслава, 5 осіб – жителі сіл Побережка, Хохітва,  Мисайлівка,  Митаївка . З  них 1 особа – пенсіонер , 3-  соби працевлаштовані ,  та на  2 осіб відкрито кримінальну справу, решта осіб непрацюють.. Всі умовно-достроково звільнені особи мають постійне місце проживання.

Протягом 2015 року з місць позбавлення волі прибуло 8 умовно-достроково звільнених осіб,  з них у 2-ох закінчився термін ув’язнення та на 1 особу відкрито кримінальне провадження. Всі умовно-достроково звільнені особи  за місцем проживання характеризуються позитивно.

Робота спостережної комісії проводилась відповідно до річного плану роботи. Організаційною формою роботи комісії були засідання, які проводились при потребі, але не рідше 1 разу на місяць. За  2015 року було проведено 13 засідань спостережної комісії та складено 13 протоколів. Рішення спостережної комісії оформлялись постановами. Протягом  2015 року було винесено 13 постанов, які направлялись  до виконання органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, Богуславського відділення Рокитнянського відділу ГУ Національної  поліції в Київськії області, районному центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.

На засіданнях комісії заслуховувались питання організації контролю за умовно-достроково звільненими особами та проведення з ними виховних заходів  протягом невідбутої частини покарання. Виховна робота з засудженими особами проводилась районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. З даними особами проводились бесіди про шкоду  алкоголізму і наркоманію в молодіжному середовищі та в суспільстві.

Також, обговорювались питання щодо надання допомоги у соціалізації особам, які перебувають на обліку  в Богуславському РП КВІ та  які засуджені до покарань, не пов»язаних з позбавленням волі. Станом на 01.01.2015 року на обліку в Богуславському РП КВІ перебували 98 засуджених до покарання особи, не пов»язані з позбавленям волі, серед яких 7 неповнолітніх осіб. Центром у справах сім»ї, дітей та молоді проведені акти обстеження  сімей засуджених осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, всього 8 сімей поставлено на облік, як отримувачі соціальних послуг за карткою отримувача послуг.

Спостережна комісія тісно співпрацює з Богуславським відділення Рокитнянського відділу ГУ Національної  поліції, кримінально-виконавчою інспекцією, ЦРЛ, сільськими радами.

Випадків порушень прав людини щодо засуджених осіб, комісією не зафіксовано.

Голова спостережної комісії –

заступник голови райдержадміністрації                                               О.П.Салата