Інформуємо

Розпорядженням голови Київської обласної держадміністрації від 12 квітня 2016  року  № 122 “Про затвердження натуральних норм забезпечення населення Київської області твердим паливом та скрапленим газом, згідно з якими у 2016 році будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання”, затверджено натуральні норми забезпечення населення Київської області у 2016 році твердим паливом та скрапленим газом.

Вартість 1 тонни вугілля з урахуванням граничних показників вартості твердого палива   становить 1530 грн.45 коп.

Вартість 1 балона скрапленого газу з урахуванням граничних показників становить 196грн. 35 коп.

Прийом документів від громадян, які проживають в місті буде проводитися в управлінні  соціального захисту населення  згідно попереднього запису за тел. 5-16-64 або безпосередньо в управлінні, починаючи з травня 2016 року.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян

Прийом документів від громадян, які проживають в сільській місцевості буде проводитися уповноваженими  сільських рад.

Для призначення пільг  на придбання твердого палива та скрапленого  газу подаються наступні документи:

-               заява, затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 року № 441;

-               довідка про наявність у житловому приміщенні лише пічного опалення або кухонного вогнища на твердому паливі, видану за зареємтованим місцем проживання;

-                картковий рахунок, відкритий в установі ощадного банку.

Для призначення субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг подаються наступні документи:

-               заява, затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 27.04.2016 року № 319;

-               декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

-               рахунок, відкритий в установі ощадного банку.

Також повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”  передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги. При цьому, якщо розмір субсидії становить 0,0 грн. такі особи продовжують користуватися пільгою.

Постановою доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, послугою з управління будинком.

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

-        двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи;

-        трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи,

-        чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи.

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Звертаємо  увагу отримувачів субсидії:  якщо у Вас виникли обставини, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміна складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку одержуваних житлово-комунальних послуг,  придбанні майна, товарів або  оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис.грн.) Вам необхідно  повідомити про це управління  соціального захисту населення.