Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам

З 17.03.2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», та з 17.05.2016 набрала чинності постанова Правління Пенсійного фонду України від 08.04.2016 №7-1 «Про реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року № 167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – постанови).

Відповідно до вищезазначеної постанови, починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюватиметься виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".

З 01 липня 2016 року виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам, які не звернулися за переведенням пенсії до Ощадбанку, буде припинено.

Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням.

Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах ПАТ "Державний ощадний банк України" перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок ПАТ "Державний ощадний банк України".

З 1 серпня 2016 року розпочнеться обмін існуючих платіжних карток на платіжні картки, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Обмін буде здійснюватись за особистим  зверненням клієнтів.

Для прийому заяв від маломобільних громадян з числа внутрішньо переміщених осіб (інвалідів 1, 2 груп, осіб, які потребують стороннього догляду або досягли 80-річного віку), за їх телефонним чи електронним повідомленням, можливий виїзд представників управління із залученням представників органів соціального захисту.

Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі звертається  до внутрішньо переміщених осіб, які наразі не обслуговуються в публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України" слід терміново звернутися до зазначеної банківської установи для відкриття поточного рахунку та повідомити управління Пенсійного фонду про реквізити відкритого пенсійного рахунку.

Для отримання електронного пенсійного посвідчення необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду   та подати  заяву встановленого зразка особисто або законним представником (опікуном, піклувальником), паспорт, ідентифікаційний номер, довідку видану управлінням соціального захисту про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи .

Не пізніше 01.08.2016 р. ПАТ «Державний ощадний банк України» розпочне заміну наявних платіжних карток на нові електронні пенсійні посвідчення за зверненням клієнтів та за власний рахунок банку.