Михайлівка

Михайлівка -  село  розташоване  за  35км  від  м. Богуслава , за три  км. Від траси  Київ - Дніпропетровськ . Автобусний зв'язок  з  райцентром, залізничний  з  Києвом. Село розташоване в яру.

Населення  становить  260 чол., дворів 167,  площа 150 га.

Назва  села походить від власного імені першопоселення  Михайла Мокрієнка, який у 1919 році  поселився на панській землі в районі П'яного яру.  У 1920 році  безземельним  селянам сіл  Семигори  і  Вільхівця    почали наділяти тут земельні  ділянки для  садиб. За однією з  легенд  П'яним яром називав  урочище  біля с.Янівка  зараз Іванівка – Богдан Хмельницький, за  іншою  чумаки,  які  по цій  дорозі що тут пролягла,  їздили в  Крим  по  сіль. Тут на цьому шляху  стояла корчма, в якій чумаки відпочивали.

До осені 1926 року хутір збудувався  повністю і  був  приєднаний  до Семигірської сільради , Олексіївка до Іванівської сільради. В 1930 році  розпочався запис  до  колгоспу.   В1931 році  40 %  селян  були  колгоспниками,  першим головою  був Микитенко  Іван  Іларіонович.

Під час  В. В.війни  Михайлівка була  окупована , в кінці липня 1941 року участь в  боях  брали 137 воїнів  односельчан. Загинуло на фронтах війни  з Михайлівки -  55 осіб.

До 1953 року в Михайлівці  працював колгосп ім.Сталіна . В 1954 році  Михайлівський  і  Олексіївський  колгоспи  об'єднались  з Іванівським   в                  колгосп  ім. Ілліча.   В 1988 році  села Михайлівка і  Олексіївка  виділились в окремий  колгосп ім. Шевченка, з 2000 року  в ПОСП ім.Шевченка.

На території Михайлівської сільської  ради  знаходиться -  школа 1-11 ст., клуб,бібліотека, ФАП.

Олексіївка

Олексіївка – населення  105 осіб,  дворів 67, площа – 70 га.

Село засноване   1905 році. Перші поселенці  були з  Таганчі  де почали наділяли     тут земельні  участки . Село назвав пан який  тут  проживав,   в честь свого сина  Олексія .Загинуло на  фронтах  війни  з Олексіївки – 26  осіб. До  1953 року  в Олексіївці  був колгосп   " Нове  життя ", першим головою був  Половець  Омелян  Федорович.