Мисайлівка

Село Мисайлівка   -  центр  сільської  ради,  до  якої  належить  також  село  Чайки.     Мисайлівка    розташована,  за  6  км  на північний  захід  від  райцентру  і  за  4  км  від  залізничної  станції   Карапиші – 2. .     Чайки  і  Мисайлівка    розташовані   на  лівому  березі р. Рось,   оточені  лісами.  Рельєф  горбистий,  який  чергується  з  рівнинними  ділянками.  Автобусне  сполучення  з  райцентром  Богуслав,  з  Києвом  -  автобусне  та  залізницею.

Назва  села  Мисайлівка,  за  переказами,  походить  від  власного  імені  першого  поселенця  Мисая,  який  заснував  село  в  кінці  ХУІІ ст.   в  мальовничій   долині   із  струмком.  Ця  місцевість  нині  називається  Рогозяна.

В  1705  році тут  була  побудована   Преображенська   церква,  в  1740  була  поновлена.  В  1844 р.  місцевими  жителями  була  збудована  нова  церква  із  дзвіницею.  Проіснувала  вона  до  1926 року,  в той  час вона  була  пограбована  і  спалена.  В  2005  році  знову  було  побудоване  нове  храмове   приміщення.  В  1790  році  в  селі    було  100  садиб,  в  яких  проживали  1158  жителів,  в  2007  році  -  2400  осіб.

Основне  заняття  селян  -  землеробство.

Мисайлівка  і  навколишні  села  належали  графам  Браницьким.

У  1929 році  відбулися  перші  збори  комнезамів,  на  яких  була  оголошена  лінія  на  колективізацію  та  про  виселення  з  села  вісімдесяти  куркульських  сімей.  Та  колективізація  йшла  туго. В  селі  було  створено  два  колгоспи -  «Нове  життя»   та  «Жовтень».

Голодомор  1932 – 1933  рр.  забрав  життя  в  значної  частини  населення  сіл  Мисайлівки  і  Чайок.  Прізвища  і кількість  жертв  не  установлена.

В  1946  р.  в  Мисайлівці  діяли  два  колгоспи  -  ім. Леніна  та ім.  Кірова, в Чайках-  «Робітник».  В  1951  році  колгоспи об’єдналися  в  одне  господарство  -  колгосп  ім.  Леніна.   З  1994 року  колгосп  став  називатися  КСП  «Хлібороб»,  з  2000 р. -  СТОВ  «Злагода»,  з  2006  р.  ТОВ  АГРО  «Богуславщина».

Село  Мисайлівка окуповане   німецько – фашистськими  загарбниками  26  липня  1941  року.  В  часи  окупації  на примусові  роботи  до  Німеччини   угнано  з  Мисайлівка  125  осіб  та  з  с.  Чайки  - 125  молодих  людей.  На  фронтах  Великої  Вітчизняної  війни  загинули  270  воїнів. В селі боролася з ворогами комсомолка  Маринка Гризун, закатована фашистами.

31 січня 1944 року село звільнено військами генерала армії  Трофименка.

Імена загиблих в роки війни увіковічнені пам’ятним знаком, який встановлено в центрі села Мисайлівка та села Чайки.

В селі Мисайлівка  народився  Герой Радянського Союзу Космач Феодосій Олександрович, полковник. Родом з Мисайлівки письменник-мандрівник  Олександр Іванченко – увіковічнив своє село в повісті «Парус моєї бригантини».

В 30 роках в селах репресовано:

Іванченко Феофан Степанович 1875 р. н. українець, уродженець і житель села Мисайлівки, одноосібник, засуджений 1930 р. до 3-х років заслання. Реабілітований 1989р.

Іванченко Яків Семенович 1884 р.н. українець, уродженець і житель села Мисайлівки, одноосібник, засуджений в 1930 р. до 3-х років заслання. Реабілітований 1989р.

Дорогань Матвій Максимович 1892 р.н. українець, уродженець і житель Мисайлівки, одноосібник, засуджений в 1930р. до 3-х років заслання. Реабілітований 1989р.

Дорогань Текля Прохорівна 1897 р.н. українка, уродженка і жителька Мисайлівки, засуджена до 5-ти років заслання в 1945р. Реабілітована 1989р.

Лінський Григорій Трохимович 1905 р.н. українець, уродженець і житель Мисайлівки, колгоспник, засуджений в 1937 р. до 10 років позбавлення волі. Реабілітований 1989р.

Педченко Михайло Федотович 1887 р.н. українець, уродженець і житель с. Мисайлівка, одноосібник, засуджений в 1932р. до 3-х років позбавлення волі. Реабілітований в 1989р.

Піддячий Андрій Петрович 1874р.н. українець, уродженець і житель с. Мисайлівка, одноосібник, засуджений в 1930р. до 3-х років заслання. Реабілітований 1989р.

Пустовіт Василь Йосипович 1913р.н. українець, уродженець с. Мисайлівка, житель м. Москва, військовий, засуджений в 1937році до розстрілу. Реабілітований 1956р.

Скорик Яків Андрійович 1905р.н. українець, уродженець с. Чайки, житель м. Києва, службовець, засуджений в 1937р. до 10-ти років позбавлення волі. Реабілітований 1956р.

Ткали Тимофій Яринимович1887р.н. українець, уродженець і  житель с. Мисайлівка, колгоспник, засуджений в 1933р. до 3-х р. заслання. Реабілітований в 1989р.

В Мисайлівці діє навчально-виробничий комплекс, ЗОШ  I- I I ступенів, дитячий садок, будинок культури, бібліотека  ФАП. В Чайках діє клуб, бібліотека, ФАП.

В 2000-х роках побудовано два храми: Мисайлівка – Свято-Преображенський, Чайки – Свято-Миколаївський.