Вхід на сайтІнформація щодо роз’яснення переваг виплати легальної заробітної плати

На сьогоднішній день відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства і це не таємниця для більшості громадян.

Деякі несумлінні роботодавці бажаючи скоротити свої "витрати” на відповідні видатки та соціальні виплати, видають працівникам, навіть без їх відома, заробітну плату готівкою, яка не відображена в бухгалтерському обліку, або нараховують заробітну плату на рівні, а нерідко і нижче встановленого законом мінімуму, що складає на сьогоднішній день – 1378 гривень.

Фахівцями управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області постійно здійснюються заходи направлені на легалізацію заробітної плати. Проводяться співбесіди з керівниками підприємств, з фізичними особами-підприємцями, що виплачують заробітну плату своїм працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого мінімального розміру.

Основні ризики і проблеми, які виникають у працівників, що працюють нелегально, чи отримують заробітну плату в «конвертах»:

-відмова у виплаті належної заробітної плати через виникнення конфлікту з роботодавцем;

- відмова в оплаті щорічної відпустки або компенсації за неї;

- неможливість отримання повної або часткової компенсації за лікарняним листом;

- втрата права на соціальне забезпечення у разі безробіття, народження дитини;

- низька пенсія через те, що пенсійні нарахування були здійснені не в повному обсязі;

- неможливість отримання кредитів;

-позбавлення соціального захисту в разі нещасного випадку на виробництві або  професійного захворювання та інше.

Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області наголошує громадянам, які мають намір працевлаштуватися, або вже працюють, на необхідності вимог оформлення трудової угоди та контролю за перерахуванням єдиного соціального внеску роботодавцями.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси