Вхід на сайтІнформація

Інформація про училище

Державний професійно-технічний навчальний заклад "Богуславське вище професійне училище сфери послуг" заснований у 1967 році  згідно наказів Міністерства побутового обслуговування населення УРСР №43 від 29.12.1966 року та Київського обласного управління побутового обслуговування населення №17 від 17 січня 1967 року на базі Богуславської вечірньої школи, як відомчий навчально-виробничий комбінат для підготовки робітничих кадрів сфери побутового обслуговування. Для освітньої діяльності використовувались пристосовані приміщення, з чотирма  майстернями і двома кабінетами.

Згідно наказу Міністерства побутового обслуговування населення УРСР в 1970 році учбово-виробничий комбінат набув статусу професійно-технічного училища. Потім навчальний заклад переводиться у підпорядкування Міністерства народної освіти УРСР.

У 1972 році училище переходить у новозбудовані приміщення, навчально-матеріальна база якого включала в себе 17 кабінетів і 14 виробничих майстерень.

У 1982 році навчальний заклад було реорганізовано в середнє професійно-технічне училище №16. Загальний контингент учнів складав 650-700 осіб.

У березні 2003 року училище налагодило тісні зв'язки і ввійшло до науково-виробничого комплексу з Київським Національним Університетом технологій та дизайну (КНУТД). Це дало змогу учням навчатися в училищі за професією "закрійник" та "обліковець" з подальшим продовженням навчання в університеті.

У 2004 році наш навчальний заклад успішно витримав державну атестаційну експертизу і отримав статус вищого професійного училища.

Очолювали навчально-виробничий комбінат, а потім училище Щєтінін Олексій Климентійович - організатор училища, Синіцин Василь Федорович, Олексієнко Василь Кирилович, Компасова Ніна Олександрівна, Юр’єв Сергій Анатолійович, Хільський Анатолій Іванович, Хоменко Віктор Юхимович. З 2002 року очолює колектив Рябчун Таїсія Василівна.

За час своєї діяльності училище підготувало понад 12 тисяч випускників різних професій.

Випускники училища знаходять себе на ринку праці, відкривають інколи несподівані для себе можливості. Дехто з них зумів стати успішним підприємцем, започаткував власну справу, а найбільше ми пишаємось випускниками, які віддають знання та вміння справі підготовки робітничого потенціалу нашої держави.

Лише серед педагогічних працівників училища – 30% наших випускників. А саме: Загинайло Ольга Степанівна – заступник директора з навчально-виробничої роботи; Селецька Наталія Іванівна - заступник директора з виховної роботи;  Ямкова Олена миколаївна - методист; Карташова Наталія Іванівна – старший майстер; Смоляренко Наталія Василівна – завідуюча навчально-виробничими майстернями; Грабовець Володимир Анатолійович – помічник директора з адміністративно-господарської роботи; Вертелецька Наталія Миколаївна, Рябчун Людмила Анатоліївна, Зінь Тетяна Олексіївна,– майстри виробничого навчання; Заїка Олександр Дмитрович – технік інформаційного центру. Карбовська Юлія Сергіївна – викладач спецдисциплін Київського вищого професійного училища швейного та перукарського мистецтва; Чайка Юлія Григорівна – конструктор-модельєр фірми “Dolcedonna” м. Київ.

Свою діяльність училище здійснює за трьома головними напрямками:

-                    підготовка робітничих кадрів за державним замовленням;

-                    надання освітніх послуг незайнятому населенню;

-                    надання освітніх послуг юридичним та фізичним особам.

Ми готуємо кваліфікованих робітників з професій: кухар, кондитер, кравець, перукар, манікюрниця, обліковець, секретар керівника, оператор комп’ютерного набору, ткач.

З цією метою в училищі створено та успішно функціонують 22 навчальні кабінети, 4 комп'ютерних класи та 18 затишних, сучасних майстерень і лабораторій, в яких навчаються та здобувають професію майже 500 учнів. А ведуть учнів по стежині знань близько 50 творчих, талановитих, досвідчених педагогів — людей,  закоханих у свою професію. Серед яких 6 викладачі з педагогічним званням "викладач-методист", 14 викладачів мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії", 3 -  "старший викладач". 5 майстрів виробничого навчання мають педагогічне звання  "майстер виробничого навчання І категорії", 4 – "майстер виробничого навчання ІІ категорії". 15 працівників відзначені нагрудним знаком "Відмінник освіти", директор училища -  Рябчун Таїсія Василівна, майстер виробничого навчання – Вертелецька Наталія Миколаївна – нагороджені Почесним нагрудним знаком Антона Макаренка.

Наш педагогічний колектив – група однодумців, серед яких панує атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги, толерантності, де кожен повною мірою може реалізувати свої здібності.

Одним із найбільших надбань є вдала організація виробничого навчання.  Професійну майстерність учні здобувають на уроках виробничого навчання, що проходять у майстернях училища та безпосередньо на підприємствах з виготовленням продукції, наданням послуг.

Високий рівень організації виробничого навчання неможливий без маркетингової діяльності. Готовність встигати за вимогами часу змусила нас запровадити елементи сучасного менеджменту, змінити ставлення до системи планування. Враховуючи можливості оргтехніки і кадровий потенціал, була розроблена комп’ютерна система безперервного планування. Мета – зробити планування діючим, зручним, відійти від стереотипів.

Діяльність колективу в умовах недостатнього державного фінансування спонукає нас до соціального партнерства. Завдяки цілеспрямованій роботі розширюється коло соціальних партнерів: ВАТ «Богуславська суконна фабрика», ТОВ НТП «Темп-3000», ТОВ «Богуславський текстиль», ТОВ «Бавовняно-прядильна фабрика», ТОВ «ЮТА-Стиль»,  ТОВ ВКП «Силует», служба зайнятості, директори шкіл міста та району.

Велике значення для вирішення проблем відіграє методична служба, центром якої стала робота педагогічної ради та методичні комісії.

Методична робота в закладі – це система аналітичної, організаційної, діагностичної, інформаційної діяльності. Методичний кабінет є центром узагальнення досвіду роботи кращих працівників, вивчення рівня стану викладання предметів, удосконалення професійної майстерності, впровадження  інноваційних форм та методів навчання.

Володіння новими інформаційними технологіями – одне з обов’язкових умов на ринку праці сьогодні. В училищі використовуються тренінгові технології, інтерактивні і імітаційні форми навчання, особистісно-орієнтоване навчання.

Щороку в училищі в різних формах проходять творчі звіти викладачів, майстрів, вихователів. Створена галерея «Творчих портретів викладачів». Висновок творчих звітів — інноваційність, як життєдіяльність педагога і учня — це шлях до успіху, професіоналізму.

Велику роль зіграє виховна та позаурочна робота. Для організації дозвілля, відпочинку учнів використовуються: бібліотека з книжковим фондом 26 тис. примірників та читальним залом на 16 місць, актовий зал на 150 місць.  Харчуються учні в їдальні училища, яка розрахована на 120 посадочних місць.

Іногороднім учням надаються місця в гуртожитку, в якому створені належні побутові умови, кожна кімната відремонтована, умебльована,  на кожному поверсі є кімнати для приготування їжі, гігієнічні кімнати, в холах – сучасні кольорові телевізори. В гуртожитку проживає до 200 учнів. В училищі створені належні умови для фізичного виховання учнів. До послуг учнів спортивний зал, легкоатлетичний стадіон, спортивні майданчики з футбольним, баскетбольним, волейбольними полями, обладнані тренажерні зали для силових вправ.

Діють спортивні секції: волейбол, баскетбол, настільний теніс,  футбол, легка атлетика, стрільба з пневматичної гвинтівки.

В училищі створюються всі умови для творчого та духовного розвитку молоді: успішно працює вокальний гурток, створено танцювальний гурток.

Учнівський театр мод «Перлина Росі» став не лише творчою лабораторією, а й візитною карткою училища. За 10 років існування  в ньому створено та представлено понад 15 колекцій одягу. В 2011-2012 навчальному році було створена колекції: «Вечори на хуторі поблизу … Богуслава», присвячена 980-річчю заснування Богуслава. Театр моди «Перлина Росі» приймає участь у всіх конкурсах, оглядах, фестивалях, концертах, що проходять на районному, обласному та регіональних рівнях, зокрема:

-  ІІ Всеукраїнського  фестивалю  молодіжної моди «Феєрія краси», (травень2011, м. Тернопіль)

- І Всеукраїнського  молодіжного фестивалю «Богуславль2011»,  (жовтень 2011),

-  міжобласного  конкурсу-огляду театрів мод «Весна, Молодість, Краса» (березень 2012, м. Київ),

- районного  фестивалю дитячої та юнацької творчості «Зорецвіт» (квітень 2012).

Лауреатами І ступеня:

- обласного конкурсу-огляду дитячої творчості «На крилах юності» (лютий-березень 2012, м.Бровари).

Більш ефективним та цілеспрямованим стала діяльність учнівського самоврядування. Основним принципом учнівського парламенту стало: «Самі вирішуємо, самі робимо, самі відповідаємо!»

Колектив училища приймає активну участь в найрізноманітніших конкурсних заходах: ми зайняли почесне ІІ місце в обласному конкурсі на кращий гуртожиток, ІІ місце на кращу організацію роботи з охорони праці. В конкурсі "Робітнича професія" ми отримали диплом І ступеня. Стали переможцями виставки-конкурсу святкової та обрядової випічки "Хліб в обрядах, піснях, звичаях українського народу".

Наші учні достойно представляють училище на конкурсах фахової майстерності за професіями кравець, кухар, кондитер, оператор комп’ютерного набору. Училищна інтелектуальна  команда «Амігос» взяла участь у обласному чемпіонаті з інтелектуальних ігор серед учнівської молоді ДПТНЗ Київської області, який відбувся в м. Біла Церква в листопаді 2011 року, де показала достатній рівень підготовки.

Високих показників досягли наші вихованці у Всеукраїнських конкурсах "Об’єднаймося ж, брати мої",мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, в обласних олімпіадах з географії, біології, правознавства.

Училище за 45 років пройшло шлях від навчально-виробничого комбінату до вищого професійного. Глибоко переконані, що наша система підготовки гнучка та ефективна.

Виробнича діяльність

Виробнича діяльність в училищі здійснюється в 18 виробничих майстернях та лабораторіях, з них: 8 швейних, 2 перукарні, 1 манікюрна, 1 бар-клас, 6 лабораторій кухарських.

Виробниче навчання організовано згідно навчальних планів  за діючими стандартами. Розроблені переліки робіт та графіки виробничого навчання і виробничої практики. Навчально-матеріальна база училища - предмет особливого піклування. За останні роки для навчально-виробничих майстерень придбано дві швейні універсальні машини “SINGER”, спеціальна розпошивальна швейна машина ланцюгового стібка ІК–8568 (Японія), кінцеву обрізну лінійку для настилання тканини, 4 парогенератори для якісного виконання волого-теплової обробки швейних виробів, ножиці електромеханічні НЭМ, засоби малої  механізації для швейних машин, цифровий фотоапарат, факс, посудомийна машина.

Лабораторії кухарів-кондитерів оснащено новими світильниками, витяжною вентиляцією, електричними плитами, холодильниками, водонагрівачами. Придбана фритюрниця ФК–1-11, апарат підігріву АПК, жарочна шафа, картоплечистка, машина для перетирання овочів, посудомийна універсальна машина МПУ–700.

В училищі функціонує учнівський бар-клас, де встановлена мікрохвильова піч DIGITAL, гастрономічний ніж, холодильник ДХ–416-7 та інший сучасний інвентар та посуд.

В перукарні повністю оновлені робочі місця викладача, перукарів, манікюрниць. Придбано нові перукарські крісла, водонагрівач, 4 сушильні апарати виробництва Італії, фени для сушіння волосся HORBITAL моделі HDR-597(Італія), машинки для стрижки волосся, сучасний інвентар та засоби гігієни.

Професійну майстерність учні здобувають на уроках виробничого навчання у майстернях училища у тісному поєднанні з виготовленням корисної продукції та надання послуг. Кравці виготовляють зручний, якісний, модний і не дорогий одяг, надають послуги по ремонту одягу, та виготовленню постільної та столової білизни.

Кухарі виготовляють хлібобулочні та кондитерські вироби, надають послуги із сировини замовника в широкому асортименті, виготовляють прикраси для святкових страв та кондитерських виробів (карвінг, мастика, шоколад). Перукарі надають послуги по стрижці, фарбуванню та укладці волосся),манікюрниці -  виконання манікюру, художній розпис нігтів.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси