Символіка

ОПИС ГЕРБА

БОГУСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ

gerb

Герб Богуславського району має вигляд закругленого щита, який представлений класичною формою і загостреною посередині нижньою частиною. Лівий і правий кути щита заокруглені, загострення посередині нижньої частини направлене зовні щита.

На синьому полі (фоні) зображені три зелені горби з золотим обрамленням, що символізують різноманітні форми рельєфу Богуславського району (елемент герба м. Богуслав).

Над середнім горбом розміщується постать Архистратига Михаїла в срібному військовому обладунку з округлим щитом та золотим мечем в правій руці вістрям догори.

На округлому щиті – малиновий хрест. Голова не покрита, навколо голови золотий вінець. Постать Архистратига Михаїла розміщена на срібній хмарині.

В підніжжі щита на золотому фоні – сім перев'язів зі стрілами посередині. Перев'язи символізують сім головних річок району: Рось, Богуславка, Хоробра, Фоса, Нехворощ, Реп'яшка, Боярка. Стріли є свідченням оборонної ролі древньоруських городищ – Саварка, Богуслав, Половецьке.

Внизу щит прикрашений вінком. В нижній частині у вінок вплетені дві дубові гілки з зеленим листям, що символізують основні види рослинності краю. Завершують вінок шість колосків пшениці, які розташовані симетрично по три колоски з обох боків щита. Крайні колоски з кожного боку мають дев'ять зернини, інші – по п'ять. Колоски пшениці золотого кольору є символом основних напрямків сільського господарства району.

На кожен з двох нижніх колосків зліва та справа від щита частково накладаються по одному листку відповідної дубової гілки. Дубові гілки, що розташовані симетрично з обох боків щита листками догори, мають по 8 зелених листків, які частково накладені один на одного.

У вінок вплетений білий рушник з червоним декоративно-тканим богуславським орнаментом, що є символом традиційних народних промислів району (ткацтва, гончарства, ложкарства, вишивання).

На рушнику в нижній частині на білому фоні напис червнями літерами "Богуславський район". Напис виконаний стилізованим старослов'янським шрифтом.

ОПИС ПРАПОРА БОГУСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ

new_prapor

Прапор Богуславського району являє собою прямокутне полотнище, яке  складається з трьох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг:  верхня  з них синього кольору (елемент герба України), середня – жовтого  (елемент  прапора Київської області), нижня - зеленого (колір основного  елемента герба м.  Богуслав). На відстані 0,5h від правого краю прапора  розміщена вертикальна біла  смуга з елементами геометричного

орнаменту червоного кольору розміром 0,5, що займає 10% від площі  прапора (елемент герба Богуславського району).

Співвідношення ширини Прапора до його довжини 2:3.

На фон Прапора може накладатися щит Герба Богуславського району.

ГІМН БОГУСЛАВЩИНИ

РОЗКВІТАЙ, БОГУСЛАВСЬКА ЗЕМЛЯ !

Муз. Олександра Терещенка

Сл. Марії Тарасюк

Майже тисячу літ древнє місто стоїть

Над дзвінкою красунею Россю,

І сивіє печаль під вітрами століть,

Та співають ліси стоголосо:

Приспів:

Богуславська земля, хліборобський мій край,

Родиш ти пшениці і героїв.

Молодій у труді, для людей розквітай,

Щоб і внуки гордились тобою!

В щедрих селах твоїх пахнуть медом сади,

І лани золоті неозорі.

Де б не був на землі, серце кличе сюди, -

Найясніші тут роси і зорі.

Приспів

Хай надія цвіте на твоїх рушниках,

Моя рідна мала Батьківщино.

Світла доля твоя – у надійних руках.

Бо молитва твоя – Україна.

Приспів

Пролітають віки, мов стрімкі журавлі,

Та синів твоїх множиться слава.

Найдорожчий  мені цей куточок землі,

Що людину і Господа славить.