Вхід на сайтДень села. Киданівці — 290 років!

«Моя люба Киданівко, пишний сад, родюча нивка, горби, луки, зелен гай — ніби навкруги справжній рай», — ці рядки, написані 9-річним Миколкою Романченком, якнайкраще описують красу цього мальовничого куточку Богуславщини, який славиться талановитими, творчими людьми.

Минулої п’яниці село відзначало свій поважний 290-річний ювілей. на свято зійшлися і з’їхалися не лише жителі та уродженці Киданівки, а й гості, які із задоволенням знайомилися із виставкою художніх робіт киданівчан, які встигають не лише працювати, а й творити: численні вишивки, вироби з дерева, бісеру, паперу (орігамі), картини — ці чудові роботи представили Марія Захарівна Мельниченко, Галина Анатоліївна Яковенко, Лариса Григорівна Аштема, Юлія Бесараб, Катерина Рачківська, Тетяна Мельниченко, Яна Бублієнко, Андрій Іванович Романченко. на виставці були представлені роботи ще одного місцевого таланту — 26-річного Олексія Журавля, батька двох дітей, «золоті» руки якого не лише майстерно працюють із деревом (картину «Воронцовський палац» зробив за два тижні, хоча техніку різьби по дереву освоїв зовсім недавно), а й з голкою, вправно вишиваючи хрестиком прекрасні картині, отримуючи від цього справжній відпочинок. Найцікавіше те, що працює Олексій в міліції, водієм конвойної служби.

Добірку свої книжок представила Олена Олексіївна Зорич, поезія і проза якої відома серед поціновувачів літератури і на Богуславщині, і за її межами. Як відомі й інші киданівчани — Марія Степанівна Тарасюк, Григорій Іванович Зорша, Олексій Коваль (на жаль, вже покійний).

Представників «золотого» фонду села, жителів Киданівки та села того дня привітали голова Богуславської РДА Б. А. Дубас, голова райради М. В. Висотенко (із Киданівкою він пов’язаний з 75-го року — звідси родом його друга «половинка»), сільські голови Біївець Хохітви, Дибинець, Вільховця, Михайлівки, Тептіївки, депутат райради директор БСЗОШ № 1 К. А. Івченко, керуюча банком «Київська Русь», уродженка села Н. І. Лукашевська, начальник відділу культури О. Б. Терещенко — їх пригощали короваєм, а на пам’ять про свято подарували кружки із зображенням краєвидів 290-річної «ювілярки».

а на сцені одне за одним змінювались артисти — дует «Пісенний зорепад, юний гітарист Олексій Терновий», вокаліст, учень Богуславської школи мистецтв Олександр Коршак (сам живе із батьками в Богуславі, а корні має киданівські), директор Ісайківського будинку культури Ірина Тернова, дует «Два куми» із Дибинець та інші. На «ура» глядачі зустрічали артистичну гру місцевих артистів-аматорів — «бабу Параску» і «бабу Палашку» Л. С. Бесараб та С. І. Романченко, примхливу «італійку» Світлану Гов’яду та її «перекладача» Ірину Василенко, «батька» Олега Сергійовича Тернового та «сина» Миколу Романченка, які підготували для земляків гумористичні сценки.

молебень за всіх своїх прихожан справив настоятель храму святого Михайла о. Андрій, із ювілеєм привітав протоієрей Богуславської Свято-Троїцької церкві о. Михаїл.

І звичайно всіх своїх земляків і гостей свята вітала сільський голова Ольга Левківна Висотенко, яка подякувала людям за дружню співпрацю, завдяки якій вдалося перетворити Киданівку на затишне, гарне село, яким воно було за колишніх часів, навести лад на кладовищах, узбіччях доріг, центральній території села, відремонтувати підлогу сільського будинку культури. Вперше тут з’явилась і автобусна зупинка, якої не було навіть за радянських часів. Щиро дякувала голові облраді О. С. Качному та голові райради М. В. Висотенку, спільними зусиллями яких було виклопотано кошти з обласного бюджету на ремонт даху сільського будинку культури, який «волав» про порятунок вже більше 15-ти років. Завдяки благодійному фонду Олександра Онищенка «Родина» та ініціативі голови РДА Б. А. Дубаса і голови районної організації Партії регіонів, заступника голови райради Л. М. Кипиченка були замінені старі вікна «храму культури» на нові стеклопакети. А допоміг із встановленням приватний підприємець П. І. Бердило. Він же, безкоштовно, за один день, змайстрував до свята сцену у вигляді затишної бесідки. Долучилися до заходу і інші добродії — О. В. Науменко, Н. П. Остапенко, а також СФГ «Аграрник» та ФГ «Левада-К», завдяки їм всім прикупили і подарунків, якими було кого відзначати. найперше — матерів, які народили та виховали п’ятеро та більше дітей: Дар’ю Хомівну Шокало, Марію Іванівну Тарасюк, Антоніну Аврамівну Остапенко, Оксану Разумівну Кривошею.

Привітали подружні пари, які цього року святкують «золоті» весілля: Михайла Симоновича та Катерини Іванівни Зоричів, Миколи Григоровича та Людмили Аврамівни Аштем, Миколи Івановича та Тетяни Гордіївни Коників, а Василя Аврамовича та Галину Іванівну Чайок — із 56-річним сімейним «стажем».

Віншували найстаршу жительку села — Анастасію Савівну Фесенко, 1919 року народження. Щоправда — заочно, адже старожилці за станом здоров’я вже важко кудись вибиратися.

Побажали щастя молодій сім’ї, яка «народилася» цього року — Василю та Христині Вінтунякам, а міцного здоров’я — новонародженим Галінці Ковальчук та Сашкові Вдовиченку, які у 2012 році приєдналися до киданівської родини.

Подякували і жителям села, які роблять рідний куточок гарнішим, затишнішим, прикрашаючи квітами свої подвір’я, клумби біля школи та дитячого садочку: Д. Х. Шокало, Л. І. Тарасюк, В. М. Довгопол, М. Д. Василенко, М. П. Горі, О. О. Рачківській та іншим.

Славну історію села згадав і його житель, який користується заслуженим авторитетом серед своїх односельців — Володимир Кіндратович Чайка, колишній бригадир тракторної бригади.

Звичайно, того дня згадали і тих, хто захищав батьківщину від фашистських загарбників. Вічна пам’ять і Івану Олександровичу Середі, який загинув в Афганістані, прикриваючи собою товариша. До пам’ятника воїну-інтернаціоналісту та Обеліску загиблим у Великій Вітчизняній війни поклали живі квіти.

Нагородили переможців конкурсу дитячого малюнку: за І місце — Віту Василенко, ІІ — Альону Гов’яду, ІІІ — Сашу Коршака.

Словом, намагалися нікого не забути, не обійти своєю увагою. Як зізналася пізніше ініціаторка свята, сільський голова О. Л. Висотенко, котра помітно хвилювалась, вітаючи земляків, сну напередодні святкування не бачила вже три дні. Але — даремно: свято — вдалось!

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси