9 травня 2017 року в м. Богуслав відбувся мітинг-реквієм до 72-ї річниці Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

IMG_2832Війна! Її гірка правда ніколи не залишить нас. Саме тому, війна й досі не закінчилася для багатьох… Для  фронтовиків вона – у спогадах, ранах і нагородах, які дотепер знаходять своїх героїв. Для вдів, матерів і дітей, усіх тих, хто не дочекався рідних з далеких фронтів, вона -  у скорботі й надії дізнатися про місце їх загибелі, про місце їх поховання. Для нинішніх воїнів-захисників на сході країни – це мужність та героїзм українського народу.

9 травня голова Богуславської райдержадміністрації І.А. Старенька, голова районної ради В.М. Замирайло, заступник голови районної ради А.Л.  Резніченко,  заступник голови адміністрації  О.П. Салата,  керівник апарату адміністрації О.В. Новосвітний,  виконуючий обов’язки  міського голови Ю.В. Смоляр,  депутати районної та міської рад,  керівники підприємств, установ, організацій району, управлінь, відділів,  структурних підрозділів райдержадміністрації, директори навчальних закладів міста,  ветерани Другої світової війни,  афганці, учасники АТО,  представники райвійськкомату, члени громадської ради, керівники політичних партій та громадських організацій,  учні та  студенти, громадськість, ЗМІ поклали квіти до пам'ятника Невідомому Солдату та віддали шану героям.

Цього дня кожен учасник заходу  мав на грудях квітку червоного маку, як загальноєвропейський і світовий символ пам'яті всіх загиблих у часи Другої світової війни.

Настоятель Свято-Троїцької парафії, благочинний Богуславського району УПЦ о.Михаїл провів поминальну панахиду за загиблими.

Біля музею  історії Богуславщини було сформовано святкову колону з прапороносцями, дівчатами в українських костюмах,  авто з ветеранами,  барабанщицями, духовим оркестром, студентською  молоддю, ветеранами  війни і праці, керівництвом району, яка рушила до Меморіалу Слави.

Керівники району також поклали квіти біля Хреста на честь Небесної Сотні та  Стелли, яка увічнює славу загиблих воїнів   інтернаціоналістів.

Мітинг біля Меморіалу Слави відкрила голова Богуславської райдержадміністрації І.А. Старенька.

"Відзначаючи 72-гу річницю Великої Перемоги над нацизмом у Європі та 72-гу річницю завершення Другої світової війни ми сумуємо, бо з кожним роком до пам’ятника Слави приходить все менше ветеранів. В переддень 9-го травня стало традицією відзначати 8-го травня  «День пам’яті та примирення» - ця дата встановлена Указом Президента України П. Порошенко від 24.03.2015 року №169/2015. День пам’яті і примирення – це день, коли всі ми маємо шанс вислухати і зрозуміти один одного, забути образи чи нав’язані стереотипи, осягнути, що усі ми є українцями – єдиною нацією, незважаючи на мову, якою говоримо, віру, якої дотримуємося, місце народження чи політичні вподобання. У вир бойових дій було втягнуто 61 державу. Битви йшли на території 40 країн Європи, Азії та Африки, на неосяжних морських і океанських просторах. Війна забрала більше 50 млн. життів. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв, всіх, хто загинув у боротьбі захищаючи рідну землю. Вічна пам'ять визволителям Української землі!  Честь і слава живим Героям!"

Присутні хвилиною мовчання пом’янули всіх загиблих  у роки Другої світової війни.

До слова також були запрошені голова районної ради В.М. Замирайло, ветеран Другої Світової війни Марченко Петро Васильович, поетеса, дитина війни Тетяна Сінченко.  Влада Коростіль виконала зворушливу пісню «Степом», дитячий хор школи мистецтв виконав пісні « Пісня землі»,  «Діти за мир»«Нам є що захищати».

Після мітингу всі охочі мали змогу послухати виступ Народного зведеного духового оркестру Богуславської школи мистецтв та Богуславського Гуманітарного коледжу ім.Івана  Семеновича Нечуя - Левицького.

Переглянути відео можна за посиланням:

IMG_2743IMG_2753

IMG_2734IMG_2763IMG_2768