Сторітелінг "День Європи в Україні: подорожуємо європейськими країнами"

IMG_20170511_13264314 травня 2017 року в районній бібліотеці міста Богуслава відбувся сторітелінг "День Європи в Україні: подорожуємо європейськими країнами". Молодь з радістю та захопленням взяла участь у обговоренні даної теми,а також теми Євробачення, яке відбулося цього року в Україні. Кожен із учасників міг ознайомитись із матеріалами сторітелінгу, які присвячені даній темі. «Для миру потрібна нам дружба міцна, Вкраїнського народу з народами всіма, Гуртуймося друзі, сплетемо вінок із рук, Бо кожна людина для іншої друг».

Європейський Союз – це організація, яка об’єднує 27 демократичних європейських країн. Країни, що входять до його складу, заснували спільні органи управління, яким делегована частина повноважень, завдяки чому стало можливим приймати рішення з певних питань, які становлять спільний інтерес на європейському рівні. Ідея створення цієї організації була задумана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни. Вперше цю ідею запропонував Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман у промові 9 травня 1950 року. Цей день став днем народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 25 березня 1957 року у Римі було створено Європейський Економічний Союз (ЄЕС), його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург; - у 1973 році приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія; - у 1981 – Греція; - у 1986 – Іспанія і Португалія; - у 1995 – Австрія і Фінляндія; - у травні 2004 року відбулося найбільше в історії розширення ЄС. До його складу ввійшли: - Кіпр, Мальта, Угорщина; - Польща, Словацька республіка; - Латвія, Естонія, Литва; - Чеська Республіка (Чехія), Словенія; - січень 2007 – Болгарія і Румунія; - липень 2013 – Хорватія. На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє! Україна бажає стати повноправним мешканцем європейського дому, справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби. В Європейськім Союзі могутні країни, І бажає вступити в Союз Україна. Ми - горда держава незламних людей, Маємо безліч пропозицій, цікавих ідей. Ми повинні спільними зусиллями показати, що Україна впевнено йде шляхом євроінтеграції та поважає європейські цінності!