Вхід на сайт21 травня - День пам'яті жертв політичних репресій - щорічний національний пам'ятний день, який відзначають у третю неділю травня.

medium-14632415713-День пам’яті і скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі наприкінці 90-х років і носив назву «День пам’яті жертв голодомору», відображаючи в своєму формулюванні один з найтяжчих злочинів безжальної більшовицької влади проти людства і, зокрема, народу нашої країни. Спочатку ця пам’ятна дата відзначалась в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26 листопада 1998 року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року, вона була перейменована і стала носити назву «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій».

Надалі, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. Відтак, День пам’яті жертв голодоморів, як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а День пам’яті жертв політичних репресій - щорічно у третю неділю травня.

Цього року, відповідно до Указу Президента України № 75/2017 від 23 березня 2017 року «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років», дата відзначення цього пам’ятного дня припадає на 21 травня.

Кривавою плямою позначені ті трагічні сторінки історії українського народу, що розповідають про перенесені ним репресії.

Політичний терор більшовики розпочали з моменту захоплення ними влади. Його метою було масове винищення людей за ознаками їх належності до владних структур поваленого експлуататорського ладу чи реакційних суспільних станів. Під жорна репресій потрапили представники органів влади, внутрішніх справ, інтелігенції, військовослужбовці, керівники підприємств, установ та організацій, селяни різних прошарків – всі, у кому сталінський режим вбачав загрозу своєму існуванню.

Точну кількість жертв страшного тоталітарного режиму і до сьогодні визначити неможливо. Проте, за даними розсекречених архівів та численних документів, рахунок йде на мільйони… Мільйони понівечених та загублених життів.

Відповідно до вищезазначеного Указу Президента України, у Богуславському районі буде проведено низку районних заходів з гідного вшанування пам’яті жертв політичних репресій. На базі закладів освіти та культури заплановано проведення єдиних виховних годин та уроків пам’яті, тематичних лекцій та виставок, перегляд документальних та художніх фільмів, присвячених масовим політичним репресіям 1937-1938 років.

Проведення подібних заходів має величезне  значення, адже їх метою є привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Святий обов’язок кожного українця – гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору, адже без цього просто неможливе виховання молодого покоління, якому Долею визначено зробити крок у омріяне майбутнє, засноване на ідеалах гуманізму та толерантності, у майбутнє, в якому ніколи не повторяться страшні події минулого….

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси