Вхід на сайтПро виконання районної програми зайнятості та стан ринку праці Богуславського району за І півріччя 2017 рік.

Протягом звітного періоду 320 осіб отримали статус безробітного, що на 18 осіб менше ніж за відповідний період минулого року. Всього на обліку перебувало 760 громадян, які мали статус безробітного. Станом на 01.07.2017 року  347 осіб мають статус безробітного, що на 84 осіб менше в порівнянні з минулим роком.

Упродовж І півріччя 2017 року 1498 осіб серед зайнятого і незайнятого населення було охоплено профорієнтаційними послугами. Їм було надано 2921 послуг. В тому числі: профінформаційних –2228; профконсультаційних –555; по профвідбору -0.

З числа зареєстрованих  протягом  звітного періоду безробітних  громадян,  жінки становлять 44,6%, молодь віком до 35 років – 36,5 відсотка.

У чисельності безробітних станом на 01.07.2017 р. працівники сільського господарства  складають  32 осіб, або 9,2 % від загальної кількості безробітних.

Виплата допомоги по безробіттю проводилася у відповідності із законодавством  про зайнятість, допомога виплачена за повних 5 місяців  та 2/3 за червень місяць 2017 року.

З безробітними, які перебували на обліку тривалий час, проводилася відповідна робота: їх запрошували  на засідання комісії  з запобігання   довготривалому безробіттю, які проводилися щотижня. Розглянуто 65 справ осіб, які перебувають на обліку 3 та більше   місяців. В результаті проведеної роботи  і у зв’язку  з відсутністю на ринку праці попиту на певні професії  12 осіб були направлені на навчання, 22 особи були працевлаштовані, прийняли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру  -36 осіб. Написали письмову відмову від послуг служби зайнятості 20 безробітних.

Районним центром зайнятості протягом І півріччя 2017 року  здійснювались певні заходи, передбачені районною програмою зайнятості населення.

Так, працевлаштовані за цей період  285 чоловік, що на 4 особи більше проти попереднього року. З них 211 осіб безробітні, що перебували  на обліку, в тому числі працевлаштовані 59 жінок , що становить 27,9 %  від числа працевлаштованих, та молоді до 35 років  70 осіб – 33,2 %.

Аналіз показує, що рівень працевлаштування безробітних збільшився  на 5,5% проти відповідного періоду минулого року і становить  30,4%.

Згідно із частиною 2 статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Протягом І півріччя 2017 р було працевлаштовано 31 особу на робочі місця з відшкодуванням роботодавцю єдиного внеску. Видатки  становлять 152,7 тис.грн.

Завдяки тісній співпраці  з навчальними закладами  міста, роботодавцями  на навчання у звітному періоді  було направлено  80 чоловік, а навчалося  всього  90 осіб, що становить 11,8 %  від загальної чисельності громадян , що перебували в центрі  зайнятості на обліку. Підготовка та перепідготовка  незайнятого населення  була   організована по 1 професії  з термінами навчання від 3 до 6 місяців, з них робітничі професії  100%.   При організації професійної підготовки та перепідготовки складним залишається питання  працевлаштування громадян після навчання. Підвищення кваліфікації організовано по 13 напрямках та професіях. Закінчили навчання в звітному періоді 77 осіб. В цілому за 1 півріччя  2017 року були працевлаштовані  за направленням центру зайнятості  74 осіб після навчання. Ці  показники свідчать про те, що при організації професійного  навчання треба особливо  враховувати стан ринку праці в районі.

Для  сприяння безробітним заняттю підприємницькою діяльністю  організовано    і проведено 2 семінари   за напрямком «Організація підприємницької діяльності».

Центром зайнятості  протягом звітного періоду проводилися масові заходи  з зайнятим та незайнятим населенням , а саме:  щоденно проводилися профінформаційні та профконсультаційні семінари, в яких взяли участь 627 осіб. В результаті проведення масових заходів  працевлаштовані службою зайнятості – 155 чоловік,  направлені на підготовку та перепідготовку – 56 осіб, залучені до громадських робіт – 95 осіб.

Протягом звітного періоду 2017 року велика увага приділялась організації оплачуваних громадських робіт та робіт тимчасового характеру, які спрямовані на забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, вирішення кадрових проблем підприємств у тимчасовій робочі силі, пом'якшення ситуації на ринку праці та вирішення нагальних питань соціального розвитку територіальних громад. Центром зайнятості було укладено  з підприємствами 5 угод про спільну діяльність.Громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру  організовувались на таких ПОУ, як КП БМР «Богуславблагоустрій»,сільські Ради, Богуславська сільгосптехніка», СТ «Українка», ТОВ «Гала сервіс», Шупиківський НВК, Центр соціального обслуговування, КП «Медвин Розвиток» та інші.  Взяли участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру у звітному періоді 266 осіб з числа незайнятих та безробітних громадян,що на 7 осіб менше  ніж у відповідному періоді минулого року (273). З числа безробітних громадян за рахунок коштів підприємств на тимчасових роботах відпрацювало 244 особи, за рахунок коштів Фонду та місцевого бюджету – 22 осіб.

Всього у звітному періоді на проведення громадських робіт та робіт тимчасового характеру Богуславському районі  витрачено 172,2 тис. грн.,Зокрема, із коштів Фонду – 28,0 тис. грн. від загальної суми, з місцевого бюджету 28,0 тис. грн.,  із коштів підприємств – 116,2 тис. грн.

На протязі звітного періоду було проведено ряд масових заходів з метою залучення молоді до вибору робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці. Так, проведено 2 масові заходи “День відкритих дверей”, 5 Уроків реального життя та 5 Кроків у професійне майбутнє для учнів випускних класів шкіл району. Для учнів ЗОШ №3 проведено профорієнтаційний захід  на тему: «Актуальні професії на ринку праці». На заходах були присутні 278 учнів, запрошено соціальних партнерів служби зайнятості, ряд провідних роботодавців міста. Проведено : 4 профінформаційних семінарів для військовослужбовців демобілізованих із зони АТО , 4 семінари з орієнтації на службу в Збройних силах України, за участю волонтерів, військкомату, День поліції з орієнтації на службу в Національній поліції . В заходах взяли участь 70 осіб з числа  безробітних ,військовослужбовців та  запрошених.

На протязі  звітного періоду проводилося навчання спеціалістів щодо виконання ними покладених функцій, з питань вдосконалення роботи в ЄІАС згідно Рекомендацій щодо надання послуг населенню та роботодавцям та Регламенту роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів (алгоритм дій та виконання функцій), вивчалася техніка проведення співбесіди з клієнтом. Постійно здійснювався контроль щодо усунення помилок в роботі і недопущення їх в подальшій роботі.

Налагоджено тісну співпрацю з районною службою у справах дітей та сім»ї ,центром соціальних служб для сім»ї дітей та молоді. Протягом 1 півріччя  2017 року на обліку неповнолітні громадяни не перебували.

Робота центру зайнятості висвітлювалась на  сторінках районної газети «Вісті Богуславщини»,  сторінках соціальної мережі Facebook на веб-порталі служби зайнятості і Богуславської райдержадміністрації.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси