Виїзна нарада на тему "Зберегти до зернини вирощений урожай», —

XPPпід таким девізом 4 липня на території Богуславського хлібоприймального підприємства відбулася виїзна нарада на тему «Про хід підготовки агропромислового комплексу району до збирання врожаю зернових культур». Її учасниками стали директори сільськогосподарських формувань Богуславщини, керівництво району та відповідних служб, задіяних у перевірці готовності аграріїв району до жнив.

Про хід підготовки агропромислового комплексу району до збирання врожаю зернових культур доповів на колегії начальник управління агропромислового розвитку РДА М. Г. Грузінов. Він, зокрема, озвучив дані динаміки і структури посівних площ сільськогосподарських культур за минулий і нинішній рік. Так, у 2017-му під озиму пшеницю в районі відведено площу 4977 га (в 2016 р. — 5222 га, врожайність склала 48 ц/га), яру — 245 (88 га, 26 ц/га), озимий ячмінь — 255 (213, 46 ц/га), жито — 25 (20, 29,5 ц/га), ярий ячмінь — 372 (450, 35 ц/га), овес — 140 (80, 35 ц/га), кукурудзу на зерно — 8034 (8126, 73 ц/га), гречку — 270 (43, 11 ц/га), горох — 678 (170, 30 ц/га), сою — 7273 (7303, 21 ц/га), соняшник — 5705 (5928, 31 ц/га), озимий ріпак — 271 (112, 16 ц/га), цукровий буряк — 250 (31, 404 ц/га). Цього року аграрії нашого району повністю відмовилися від вирощування проса, сорго та гірчиці, хоча в 2016-му мали їх посіви.

Принагідно, Михайло Григорович озвучив присутнім результати діяльності тваринницької галузі району.

Доповів начальник управління АПР і про 20% дотацію на придбання с/г техніки, яку уряд при дотриманні певних норм надає аграріям, нагадав про техніку безпеки перед початком жнив, повідомив про наявність комбайнів у сільгосппідприємствах, які можна буде додатково залучати під час жнив, та допомогу під час реєстрації техніки. І, звичайно ж, не обійшов увагою питання продажу землі, яке не може не турбувати фермерів та дрібних сільгоспвиробників усієї України…

Про заходи щодо забезпечення пожежної безпеки в період збирання врожаю та заготівлі грубих кормів доповів присутнім начальник районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області В. В. Пономаренко, щодо забезпечення збереження врожаю в період жнив — заступник начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу ГУ НП В Київській області В. Д. Сорокун (1-ше питання — збереження врожаю, пально-мастильних ресурсів; 2-ге питання — безпечний переїзд комбайнів із поля, особливо, вночі).

Начальник Богуславського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області в Богуславському районі В. В. Підопригора роз’яснила директорам сільгосппідприємств особливості цьогорічного оподаткування, наголосила на необхідності повідомлення термінів сплати орендної плати за паї.

Підсумовуючи сказане, голова Богуславської РДА І. А. Старенька та заступник голови О. П. Салата побажали аграріям Богуславщини вдалих жнив, доброї погоди, пообіцявши зі свого боку всіляке сприяння під час проведення цьогорічної кампанії.

XPP