Основні показники стану розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва Богуславського району за І півріччя 2017 року

Станом на 01.07.2017 в районі зареєстровано 1939 суб’єктів підприємницької діяльності, що на 77 більше, ніж станом на 01.07.2016 року.  Серед зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності: 572 - юридичні особи (на 11 СПД або на 2,0% більше ніж за І півріччя попереднього року) та 1367 – фізичні особи (на 66 СПД або на 5,1% більше, ніж за  І півріччя 2016 року).

Сума надходжень податків та зборів до бюджетів всіх рівнів від суб’єктів малого підприємництва за І півріччя 2017 року  склала 22 млн. 252,0 тис. грн., що на 14,5% або на 2 млн. 818,0 тис. грн. більше, ніж за І півріччя 2016 року. Із суми обов’язкових платежів сплачено: фізичними особами – 12 млн. 675,0 тис. грн., що на 8,3% або на 976,0 тис. грн. більше, у порівнянні з І півріччям минулого року;  юридичними особами – 9 млн. 577,0 тис. грн., що на 1 млн. 842,0 тис. грн. або на 23,8% більше, ніж у І півріччі 2016 року.

Кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, станом на 01.07.2017 становить 1146 осіб, що на 44 СПД або на 4,0% більше, в порівнянні з І півріччям 2016 року. Із загальної кількості суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування в поточному періоді фізичні особи складають  1043 СПД (+ 68 СПД до показників І півріччя 2016 року) та юридичні – 103 особи (-24 суб’єкти до показників І півріччя 2016 року).

Частка надходжень від суб’єктів підприємницької діяльності до бюджетів усіх рівнів становить 25,8 %.

Кількість малих підприємств на 10 тис. чоловік  наявного населення  становить  167 одиниць, що на 7,4% або на 11,5 одиниць більше, ніж  в  І півріччя 2016 році.

В поточному періоді документи, що носять ознаки регуляторного характеру, не приймалися.

У звітному періоді  пільгова орендна плата з відстрочкою оплати та зарахуванням витрат на ремонт і обладнання об’єкта до суми орендної плати для малих підприємств не застосовувалася.

Протягом I півріччя 2017 року нежитлові приміщення комунальної форми власності  в приватну власність та оренду суб’єктам підприємницької діяльності не передавалися.

В звітному періоді одноразова допомога по безробіттю для започаткування власної справи незайнятому населенню не надавалася.

Протягом І півріччя 2017 року Богуславським районним центром зайнятості було компенсовано суб’єктам малого підприємництва фактичних видатків єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в обсязі 152,7 тис. грн. за 31 особу безробітних, які працевлаштовані на нові робочі місця.

На  навчання в звітному періоді районним центром зайнятості  направлено  80 осіб, всього навчалося 90 осіб, що становить 11,8% від загальної чисельності громадян, що перебували в центрі зайнятості на обліку. Підвищення організовано по 13 напрямках та професіях. Для сприяння заняттю підприємницькою діяльністю організовано та проведено 2 семінари «Організація підприємницької діяльності».

Богуславським районним центром зайнятості щоденно проводилися профінформаційні та профконсультаційні семінари,  в яких взяли участь 627 осіб. В результаті проведення масових заходів протягом звітного періоду працевлаштовано службою зайнятості 155 чоловік, направлено на підготовку та перепідготовку – 56 осіб та залучено до громадських робіт – 95 осіб.

В районі зареєстрована Богуславська районна ГО «Спілка підприємців Богуславщини» та ГО «Федерація роботодавців Богуславщини»; створена координаційна рада з питань розвитку підприємництва при Богуславській районній державній адміністрації.

Станом на 01.07.2017 в Богуславському районі:

- створено та діє 26 агроосель зеленого туризму;

- розроблена «Програма розвитку туризму в Богуславському районі на  2016-2020 роки»;

- створено банк даних осель, господарі яких мають бажання займатися сільським зеленим туризмом.

З метою активізації процесу залучення інвестиційних коштів, підвищення рівня соціально-економічного розвитку Богуславського району та розвитку підприємницької діяльності сформовано перелік об’єктів (приміщень промислового призначення приватної форми власності, різного матеріально-технічного стану, які тривалий час не використовуються за призначенням) які можуть бути запропонованими потенційним інвесторам для провадження виробничої діяльності.

Розроблена та затверджена  сесією Богуславської районної ради Програма розвитку малого і середнього підприємництва  в Богуславському районі на 2017-2018 роки (рішення від 31.03.2017 № 198-15-VІІ). На виконання заходів Програми  передбачено фінансування: 2017 р. – 10,0 тис. грн., 2018 р. – 12,0 тис. грн. Кошти з районного бюджету не виділялися.

Спеціалісти відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства та цивільного захисту райдержадміністрації, державні реєстратори, спеціалісти відділу адміністративних послуг, фахівці податкової інспекції, районного центру зайнятості та відділу культури райдержадміністрації активно співпрацюють та надають різного виду консультації підприємцям.