Засідання Громадської ради при Богуславській райдержадміністрації

IMG_31142 серпня 2017 року  відбулося засідання Громадської ради при Богуславській райдержадміністрації.

Головними питаннями порядку денного були: підготовка до відзначення 26-ї річниці Незалежності України, відкриття пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та проведення рейдів щодо недопущення продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, обговорення питання щодо можливості обмеження часу роботи розважальних закладів міста.

Про підготовку до відзначення 26-ї річниці Незалежності України та відкриття пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні доповів   начальник відділу культури райдержадміністрації Олександр Борисович Терещенко.  Він  довів до відома присутніх план заходів до Дня Прапора та 26-ї річниці Незалежності України. Громадський активіст Віктор Миколайович Кисиленко повідомив про підготовку та технічні складові встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, урочисте відкриття якого заплановано на 23 серпня 2017 року. Обидва доповідачі запропонували присутнім долучитися до обговорення,  вносити свої зауваження та пропозиції до сценарію святкових заходів.

Заступник голови райдержадміністрації Олександр Петрович Салата також  повідомив, що  5 серпня 2017 року буде проведено акцію «Велика Українська Хода», мета якої вшанування Героїв Майданів та Героїв АТО заради  об’єднання всіх людей в Україні в прагненні до миру. Акція буде проходити  з 10-00 до 19-00    на центральній  площі  м. Богуслав. Також  будуть розгорнуті більше 600 метрів прапорів, зібраних з усіх міст України та прапори бойових бригад, підрозділів, які захищають нашу країну на Сході. Олександр Петрович   запросив всіх учасників засідання Громадської ради долучитися до участі  в акції.

Про проведення рейдів щодо недопущення продажу алкогольних напоїв неповнолітнім та обговорення питання щодо можливості обмеження часу роботи розважальних закладів міста доповідали:  Віталій Тарасович  Литвин - інспектор  ювенальної превенції сектору превенції Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області,  Володимир Дмитрович  Сорокун - заступник начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області,  Вікторя Василівна Підопригора – начальник Богуславського відділення Білоцерківської ОДПІ,  Оксана Анатоліївна  Калінська -  начальник служби у справах дітей райдержадміністрації.

За інформацією  В.Т. Литвина,   в Україні, Київській області та Богуславі існує проблема продажу у торгівельних мережах спиртних напоїв та тютюнових виробів дітям. За 6 місяців поточного року в Київській області до відповідальності притягнуто по ст. 156 ч. 2 КУпАП 86 чоловік,  у Богуславі притягнута лише одна особа (продавець Власенко Юлія Олексіївна, магазин «Світлиця»  ФОП Дорогань).  За цей період у Київській області за поданням поліції позбавлено ліцензії на продаж спиртних та тютюнових виробів лише 8 осіб,  один із них у м. Богуславі. Основною проблемою при документуванні даних правопорушень є те що даний вид правопорушень є латентним, тобто і продавець зацікавлений в тому, щоб продати цей товар і дитина, яка купує сигарети та спиртні напої хочуть щоб даний факт купівлі продажу залишився в  таємниці від поліції та інших зацікавлених служб. Крім того зважаючи на штрафні санкції  (рішенням адміністративної комісії може бути накладений штраф від 510 грн  до 1700 грн, штрафні санкції  6800 грн, які накладаються Білоцерківським ОДПІ, крім того Головне управління ДФС у Київській області, може прийняти рішення про позбавлення ліцензії на продаж тютюнових виробів чи спиртних напоїв), продавці та фізичні особи підприємці вдаються до різних хитрощів, щоб уникнути відповідальності

У 2-ому півріччі 2017 року ювенальна превенція  разом з службою у справах дітей Богуславської райдержадміністрації та зацікавленими службами  із залученням громадськості збільшить кількість рейдів по виявленню та документуванню фактів продажу спритних напоїв та тютюнових виробів дітям.

Члени громадської ради та доповідачі наголошували на повноцінному, всебічному вихованні дітей саме у сім’ях, їх духовному розвитку,  правильному «прищепленню» цінностей, які є головною складовою запоруки здорового способу життя.

В засіданні також взяли участь секретар міської ради Юрій Володимирович Смоляр, завідуючий відділом з питань комунальної власності та земельних відносин виконавчого апарату районної ради Михайло Вікторович Цюрупа, начальник відділу містобудування,  архітектури та будівництва Галина Михайлівна Теребун, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Ольга Іванівна Духан, головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Василь Анатолійович Крижанівський, громадські активісти Галина Миколаївна Боженко та  Лариса Дмитрівна Куцевол.  Всі учасники заходу активно обговорювали питання порядку денного, вносили слушні зауваження та пропозиції.За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

Засідання провела голова громадської ради. Л.А. Уклеїна.

IMG_3111IMG_3114IMG_3121