Мітинг-реквієм до 73-ї річниці вигнання нацистів з України

IMG_3479

28 жовтня 1944 року, у ході Другої світової війни, найзахідніший регіон України – Закарпаття, був визволений від німецьких та угорських військ. День встановлений «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…» згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року.

Вигнання нацистів із Закарпаття почалося 9 вересня 1944 року під час Східнокарпатської стратегічної воєнної операції, складовими частинами якої були Карпатсько-Дуклянська та Карпатсько-Ужгородська фронтові наступальні операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська 4-го Українського фронту здобули карпатські перевали і наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська оволоділи містом Раховом, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня – Ужгород.

Усталеною датою очищення України від гітлерівських загарбників вважається 28 жовтня 1944 року.

27 жовтня 2017 року в м.Богуслав біля Меморіалу Слави відбувся мітинг-реквієм присвячений  73-й річниці вигнання нацистів з України. До Меморіалу Слави поклали квіти голова районної ради В.М. Замирайло, заступник голови райдержадміністрації О.П.Салата, заступник міського голови С.В. Хоменко,  голова Богуславської районної організації «Рада ветеранів» М.О. Павленко,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації,  громадськість міста та району, ЗМІ.
Всі присутні хвилиною мовчання пом’янули загиблих у роки Другої світової війни. У православних храмах міста та району пройшли молебні за Україну та панахиди за героїв, які відділи життя за Україну.

IMG_3475IMG_3478IMG_3480