Презентація послуг з професійного навчання.

prezent_poslug_18_04_2018_1Богуславським районним центром зайнятості спільно з ДПТНЗ « Богуславським ВПУ « Сфери послуг» в рамках акції « Живи та працюй в Україні»  18.04.2018 року на базі вище згаданого навчального закладу  для безробітних громадян провели презентацію послуг з професійного навчання. Мета заходу - розкриття суті та переваг професійного навчання, що організовується службою зайнятості для безробітних громадян для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та прискорення працевлаштування. Участь у заході взяли 19 чол. із числа безробітних громадян. З часом все необхіднішою є актуалізація освіти дорослого населення, та особливо безробітних. Професійне навчання зареєстрованих безробітних – професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  ( оплачується вартість навчання, проживання в гуртожитках, проїзду до місця навчання безробітних).

Одне з головних завдань служби зайнятості – допомогти безробітним, які не мають освіти або  давно не працювали за спеціальністю, знайти своє місце на сучасному ринку праці. Реалізувати його можливо за допомогою курсів навчання, на які направляють громадян, котрі виявили бажання вчитися і підвищити кваліфікацію на основі уже здобутого освітнього  кваліфікаційного рівня , тобто пройти перепідготовку, або для осіб , які не мають професії пройти підготовку та здобути професію.

Богуславський районний центр зайнятості вже не один десяток років тісно співпрацює з

ДПТНЗ « Богуславське ВПУ « Сфери послуг», навчаючи громадян з числа безробітних по  різним професіям, а саме на сьогоднішній день актуальними є професії « Кухар» та

« Швачка », за  якими після закінчення навчання безробітні будуть працевлаштовані на ПП « Ярослав» та ТОВ « ДОЗСТ « Чайка». На даний момент навчається 8 чол. на  кухарів та 12 чол. на швачку.

В програмі зустрічі були: екскурсії перукарськими, кухарськими та кравецькими майстернями, професійні майстер-класи, творча виставка  учнівських робіт, презентація нової колекції модного одягу та інформаційні бесіди.

Особливу увагу незайнятого населення привернув до себе Навчально-практичний центр з кравецького профілю. Це і майстерні, і обладнання, і мультимедійне навчальне забезпечення.  Найновіше устаткування (таке є не на кожному сучасному підприємстві) дійсно викликає захоплення! «Розумні» комп ютеризовані швейні машини, які вміють виконувати багато різних операцій – від виконання прямої строчки до окантовки та обметування зрізів деталей, машина безпосадкового шва, зшивно-обметувальна машина та машина для потайного шва - ось неповний перелік спеціальної техніки, яка в умілих руках студентів допомагає творити дизайнерські шедеври. А ще в навчальному закладі є  розкрійний цех.. Він обладнаний новими спеціальними столами та електричними розкрійними ножами, які одночасно можуть розрізати багатошаровий стос тканини. Головною ж гордістю Центру є САПР- це комп'ютер, який за лічені хвилини побудує і надрукує у натуральну величину  викройку заданої вами моделі одягу. Викройки, зроблені за допомогою цього «ерудита» дуже точні, що дозволяє зменшити кількість примірок при виконанні замовлень. Кравецькі професії на сьогодні популярні, затребувані та дохідні.

Цікаво було  ознайомитися і з професіями «Кухар-кондитер» та «Перукар». В їхніх майстернях також було на що подивитись. В цей день якраз відбувалися атестаційні захисти,  тут можна було поспостерігати за процесом створення модельних святкових зачісок та помилуватися уже готовими витвором перукарського мистецтва. Також дівчата-майстри показали майстер-клас з манікюрної справи, а саме - «Декоративне покриття  нігтів гель-лаком».

Майстри-кухарі не відставали від своїх колег! Навчали мистецтву карвінгу та створення красивої, смачної випічки, яку гості мали можливість скоштувати за чаюванням. Кожному відвідувачу заходу майстрині подарували смачні пряники ручної роботи з ексклюзивними візерунками.

Зустріч була цікавою та результативною і спонукала жінок до роздумів, дехто виявив бажання вчитися, а дехто захотів ще і відвідати екскурсію на фабрику « Ярослав». Богуславський районний центр зайнятості і в подальшому планує продовжити співпрацю. Велике спасибі  директору училища - Рябчун Таїсії Василівні, майстрам та всім хто організував таку змістовну та повчальну зустріч від якої віє творчістю та бажанням творити та вчитися, щоб вдосконалюватися та бути конкурентоспроможними на ринку праці.

prezent_poslug_18_04_2018_2

prezent_poslug_18_04_2018_3