Семінар : "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці".

З метою підвищення обізнаності населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції, а також, щоб звернути увагу на цю глобальну проблему в рамках обласної акції «Живи та працюй в Україні», 19 квітня 2018 року Богуславським районним  центром зайнятості спільно з представниками Пенсійного фонду проведено інформаційний семінар "Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці".

Через складну економічну ситуацію в Україні, високий рівень безробіття, та необізнаності громадян , люди потрапляють у вкрай важкі ситуації. Прагнучи кращої долі, вони їдуть за кордон шукати достойну  роботу. Однак не маючи значної кількості інформації стосовно такого явища,  як  торгівля  людьми чи «біле рабство», багато осіб не усвідомлюють про те, що з ними трапилось. Вони не знають про можливість захисту своїх прав та інтересів. Погодившись на нелегальну роботу, можна стати жертвою торгівлі людьми або трудової експлуатації, адже для того, щоб легально працювати за кордоном, потрібно дотримуватись всіх визначених законом процедур. Саме тому на цій зустрічі обговорювалися питання про права працевлаштування  людей за кодоном, та наголошено, щоб пам′ятали, що трудове законодавство іншої країни захищає насамперед своїх громадян, відповідно створюючи певні бар′єри та спеціальний порядок працевлаштування іноземних громадян. Всі умови майбутньої роботи повинні бути відображені в трудовій угоді: перелік завдань, які виконуватиме працівник, місце виконання роботи й тривалість угоди; заробітна плата, харчування й проживання, яке забезпечує роботодавець; тривалість

робочого дня, вихідні й святкові дні; проїзд до країни призначення й повернення на Батьківщину, включно із зобов′язаннями в разі примусового повернення; виплати в разі втрати працездатності. Якщо ви все таки потрапляєте в скрутну ситуацію за кордоном, то завжди можна звернутися за допомогою до різноманітних організацій, таких як: посольства або консульські установи України за кордоном; державних та неурядових організацій; органів місцевого правосуддя; організацій української діаспори; інших громадських організацій Нелегальна праця несе в собі найбільший ризик стати жертвою трудової експлуатації або навіть торгівлі людьми. Робота за кордоном має не лише переваги, але й значні ризики, то краще все таки шукати собі роботу в Україні.

seminar_torgivlya_lyudmu_18_04_2018_1

seminar_torgivlya_lyudmu_18_04_2018_2