Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття...

biriznomanittyaЩороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більшою. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема.  Людство отримує від біорізноманіття незліченні блага у вигляді екосистемних послуг. Екосистемні послуги  створюють можливості для життя людей, шляхом надання їм їжі і чистої води, деревини, енергії, захисту від повеней та ерозії грунту, регулювання захворювань і клімату, сприяння запиленню культур і формуванню грунтів, а також забезпечення рекреаційних, культурних і духовних вигод. Добробут людства в світі докорінно і безпосередньо залежить від екосистемних послуг. На жаль, людина стала головним ворогом природи. Насьогодні, 22 травня прийнято згадувати про те, що 60% всієї екологічної системи бездумно використовується людьми, за останні кілька десятиліть рівень багатьох благ, які ми звикли отримувати від біорізноманіття, різко впав, у міру того, як біорізноманіття катастрофічно знижувалося повсюди на земній кулі. Це природним чином впливає на збереження біологічних видів. Вчені прогнозують, що ця ситуація погіршиться протягом наступних 50 років.

Важливо зупинити процес втрати біорізноманіття, зберігати і відновлювати екосистеми, сприяти їх раціональному використанню, з метою подоланні бідності, забезпеченні продовольством і питною водою та поліпшення життя населення. Зупиняючи втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та добробут.

Богуславська районна державна адміністрація закликає громадськість району долучитися до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття та зробити свій внесок для його збереження.