День бійця територіальної оборони

IMG_4719

Віднедавна в нашому календарі з’явилося ще одне свято – День бійця територіальної оборони. Це люди, які в особливий для держави період охороняють межі своєї області, в якій проживають, вживаючи загальнодержавні воєнні і спеціальні заходи, охороняючи та захищаючи територію, а також важливі об’єкти та комунікації, ведуть боротьбу з диверсійно - розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та підтримують правовий режим воєнного стану в державі. Це люди, які за професією і просто за покликом серця виконують завдання, що поставили перед ними держава та життєві обставини в нелегкий для країни час.

7 жовтня 2018 року на базі  гуманітарного коледжу ім. І. С. Нечуя Левицького відбулося святкування Дня бійця територіальної оборони в Богуславському районі. Усіх учасників заходу привітали заступник голови Богуславської районної державної адміністрації Олександр Салата  та військовий комісар Богуславського районного військового комісаріату Ігор Мозговий.

Сьогодні обороноздатність держави більшою мірою залежить від організованості і активності суспільства. Тому,  кожен захід із зміцнення територіальної оборони, кожен новий активний боєць підрозділу – це ще одна гарантія відвернення загрози від нашої держави. У заході приймали участь фахівці піротехнічної групи АРЗ СП з макетами ВНП, рятувальники ДСНС Богуславського району,  представники військового комісаріату, учасники АТО, старшокласники, студенти, ЗМІ.

Формування територіальної оборони покликані виконувати комплекс загальнодержавних, воєнних та спеціальних заходів, що застосовуються під час загрози або відбиття агресії з метою охорони та захисту державного кордону від посягань ззовні, забезпечення умов для надійного функціонування державних органів, мобілізаційного та оперативного розгортання військ, охорони важливих об’єктів і комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами та іншими озброєними формуваннями агресора на території країни.

Пограма заходу включала в себе інформування населення про діяльність загонів ТРО  у Богуславському районі, розгортання армійського намету, справжньої польової кухні, ознайомлення з комлектами захисту від отруйних та рідіоактивних речовин, спортивні змагання з підтягування, перетягування канату, бігу на 60 м, метання учбової гранати, розбирання та збирання автомата, показ індивідуальних засобів захисту (бронежилет, каска кевларова, тактичні берці, окулярі  та інші), засобів польового зв’язку і звичайно ж - частування гостей «солдатською кашею» і чаєм!

Гості та учасники свята мали змогу отримати професійні уроки із володіння стрілецькою зброєю, потренуватися у спорядженні зброї набоями, ознайомляться з будовою стрілецького озброєння та пройти  інструктаж у досвідчених інструкторів із заходів безпеки при виявленні міно-вибухових речовин.

IMG_20181007_103616IMG_20181007_103247

IMG_4690IMG_4697IMG_4722IMG_4732IMG_4740IMG_4679IMG_20181007_105507IMG_4743IMG_4755IMG_4746IMG_4754