Розширене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії

0-02-07-b99a1b6d2d713686369d2c1ea98c537ccad8b9926e5f02d227548a2595147532_full

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Ірини Старенької відбулося розширене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА по питанню виявлення  спалаху африканської чуми свиней на свинофермі ТОВ «Агротехцентр Сервіс» (вул. Росьова, 24, с. Дешки, Богуславського району, Київської області), встановлення карантину щодо африканської чуми свиней та затвердження Плану заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней в свиногосподарстві ТОВ «Агротехцентр Сервіс».

Засідання комісії проходило за участю заступника голови райдержадміністрації Олександра Салати, заступника голови районної ради Анатолія Резніченка, начальника управління Держпродспоживслужби у Богуславському районі Володимира Гризуна, начальника  Головного управління управління Держпродспоживслужби у Київській області Олени Матвієнко, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, голів сільських рад та представника міської ради, представників  сільськогосподарських підприємств, правоохоронних органів.

Як повідомила Олена Матвієнко, епізоотична ситуація в Україні щодо африканської чуми свиней наразі складна. Так, з початку 2018 року в Київській області було зареєстровано 138 випадків. Зокрема, цими днями було виявлено спалах африканської чуми свиней в свиногосподарстві ТОВ «Агротехцентр Сервіс» (вул. Росьова, 24, с. Дешки, Богуславського району, Київської області), де утримується 3100 голів свиней.

Африканська чума свиней – це вірусне інфекційне захворювання. Хворіють тільки свині. Вірус АЧС є стійким до широкого спектра температур і зберігається в тушах загиблих тварин до десяти тижнів, а в продуктах забою – до 155 днів. Інкубаційний період захворювання – від трьох днів до двох тижнів. Вакцини від вірусу АЧС немає. У разі зараження тварин, гине майже все поголів’я.

Також Олена Матвієнко проінформувала про заходи, потрібно НЕГАЙНО вжити з метою недопущення розповсюдження збудника АЧС. По-перше, визначається епізоотичний осередок, тобто місце прояву захворювання. Це може бути двір, населений пункт, ферма або сільгосппідприємство. В епізоотичному осередку всі свині, які там є, підлягають знищенню безкровним методом. Крім того, знищуються всі інші тварини, які перебувають на його території.  Спалюється весь малоцінний інвентар та знімається п’ятнадцятисантиметровий прошарок ґрунту в приміщеннях, де утримувалися тварини, та навколо. Все це спалюється та захороняється на глибину не менше двох метрів, проводиться дезінфекція. Крім того, забороняється продаж тварин і, в тому числі, продукції рослинництва. Рішенням районної надзвичайної протиепізоотичної комісії накладається карантин та розробляється план подальших заходів. Знімається карантин через сорок днів, після виконання всього комплексу заходів, а основне — це знищення всіх свиней в осередку та здача на забій тварин, які знаходилися в першій загрозливій зоні.

Що стосується господарств, основні заходи – це робота їх у "закритому режимі". А саме, огородження територій: в’їзд, вхід – тільки через дизбар’єри, які повинні бути в робочому стані, персонал необхідно забезпечити спецодягом, обмежити доступ на територію сторонніх осіб та транспорту. Також обов’язково проводити стовідсоткове дослідження падежу тварин та техвідходів, дезінфекцію та прання спецодягу тощо.

Надзвичайною протиепізоотичною комісією було прийняте рішення щодо здійснення заходів, спрямованих на недопущення поширення збудника африканської чуми свиней на території нашого району. Як наголосила Ірина Старенька,  всі відповідальні служби, керівники сільгосппідприємств повинні з усією серйозністю підійти до їхнього виконання. Епізоотична ситуація знаходиться на постійному контролі районної влади.