Публічність, прозорість та відкритість для всіх, готовність підтримувати соціально незахищені верстви населення та розвивати інфраструктуру регіону і це далеко не весь перелік пріоритетів, які озвучив очільник області.

0-02-05-7856b4806a05341dc01eef293a5c505d89ffc20f4c3bf7bc20e4b05dce910230_full20 грудня 2018 року голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук провів робочу зустріч із засобами масової інформації Богуславського району.

Під час зустрічі  очільник області окреслив пріоритети на які він ставить наголос, а саме: прозорість і відкритість, соціальний захист  малозабезпечених верств населення, якісна  медицина та освіта, розвиток інфраструктури регіону, залучення інвестицій, широке впровадження енергозберігаючих технологій, поліпшення екологічної ситуації, підтримка бізнесу та ін.

Одним із багатьох питань, які підняв Олександр Терещук,  було надання водних об’єктів в оренду.  Так, оренда водних об’єктів в межах населених пунктів належить до компетенції органів місцевого самоврядування, за межами населених пунктів – до компетенції обласних державних адміністрацій. Однак, з липня 2013 року на Київщині не було укладено жодного нового договору оренди з проведенням процедури земельних торгів, а також не приведено до вимог чинного законодавства жодного існуючого договору.

У ході спілкування голова Київської ОДА Олександр Терещук наголосив, що надання в оренду водних об’єктів – це один із напрямків поповнення бюджету. «У нас сьогодні багато питань – соціальних і медичних. В нас є питання спорту та освіти. І ми маємо їх вирішувати, для цього необхідно наповнювати бюджет районів. Тому потрібно активізувати роботу, розробити алгоритм дій по наведенню порядку здачі в оренду водних об’єктів в області», – підкреслив Олександр Терещук.

Очільник облдержадміністрації дав доручення створити міжвідомчу комісію щодо упорядкування водних об’єктів за межами населених пунктів.

Також голова Київської ОДА повідомив, що було прийнято обласний бюджет. Відповідне рішення ухвалили під час засідання позачергової двадцять п’ятої сесії Київської обласної ради 20 грудня. На 2019 рік бюджет Київської області становить 9 530,3 млн грн.

За словами голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука, головний принцип, який був закладений при формуванні проекту бюджету – це тільки необхідні, захищені видатки на соціальні сфери.

Прийнятий бюджет допоможе використати обласні кошти на основні соціальні потреби, медицину, освіту, розвиток дорожньої інфраструктури.

Надзвичайно важливим є те, що  Київська обласна рада проголосувала за проект рішення «Про визнання учасників добровольчих формувань – безпосередніх учасників антитерористичної операції на сході України, захисників її незалежності, та територіальної цілісності ветеранами війни». З цією ініціативою до Київської обласної ради звернувся голова КОДА Олександр Терещук. В ухваленому рішенні Облради йдеться про визнання осіб, з числа мешканців Київської області, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів ветеранами війни.

Також під час зустрічі було обговорено питання децентралізації,  незаконного видобутку піску та нелегального функціонування газозаправних модулів на території Київської області, ремонту доріг, вчасної доставки преси,  пенсій та соціальних виплат та ін.