За втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність та вчинення розбоїв, неодноразово судимий злочинець повернувся за грати

Богуславським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури в суді доведено вину, неодноразово судимого за крадіжки злочинця, який звільнившись з місць позбавлення волі належних висновків для себе не зробив і втягнувши в свою злочинну діяльність неповнолітнього знову вчинив нові умисні злочини проти власності та громадського порядку і моральності.

Так, в грудні 2018 року, будучи звільненим  з місць позбавлення волі, 20-річний чоловік, після вживання алкогольних напоїв зі своїм товаришем, який є неповнолітньою особою, шляхом вмовлянь та переконань у безкарності, втягнув останнього у свої злочинні наміри на вчинення пограбування та реалізуючи їх здійснив відкрите викрадення майна із застосуванням фізичного насильства у жінки яка проходила повз них.

Розподіливши викрадене майно злочинці не зупинилися та того ж дня знову здійснили нове пограбування одинокої жінки, яка поверталася додому, із застосування до неї насильства, після чого розділилися та залишили місце скоєння злочину, однак перебуваючи в злочинному азарті злочинець не зміг зупинитися та помітивши, ще одну жінку яка йшла перед ним, втретє спробував здійснити пограбування, однак не зміг довести свій умисел до кінця оскільки отримав опір від своєї жертви, яка розпилила йому в обличчя газовий балончик, та змушений був втекти.

За результатами судового розгляду Богуславським районним судом чоловіка визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 186 (грабіж), ч.3 ст.15, ч.2 ст.186 (замах на грабіж), ч.1 ст.304 (втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність) КК України та засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі.

Також судом засуджено його неповнолітнього спільника, якого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 (грабіж) КК України та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі, однак з урахуванням, що до кримінальної відповідальності останній притягається вперше, щиро розкаявся у скоєному та активно сприяв слідству, суд  звільнив його від відбування покарання з випробуванням із іспитовим терміном 1 рік, протягом якого до засудженого будуть вживатись заходи передбачені пробаційною програмою «Зміна прокриміногенного мислення».

Прокурор у кримінальному провадженні