Кагарлицькою місцевою прокуратурою пред’явлено позови про визнання недійсними наказів щодо затвердження проектів землеустрою про відведення земельних ділянок та передачу їх у приватну власність, які прийняті з порушенням вимог земельного та лісового закон

Конституцією України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

Згідно з приписами чинного законодавства ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.

Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Кагарлицькою місцевою прокуратурою за результатами аналізу додержання вимог земельного законодавства на території Богуславського району виявлені порушення вказаних вимог при вилученні з постійного користування державного підприємства «Богуславське лісове господарство» земельних ділянок лісогосподарського призначення та подальшу передачу їх у приватну власність.

Так було встановлено, що рішення про вилучення земельних ділянок лісогосподарського призначення має право приймати орган державної влади в силу положень ст.ст. 6, 14, 19 Конституції України в межах визначених Земельним кодексом України.

Разом з тим, всупереч вищезазначених вимог законодавства, ГУ Держгеокадастру у Київській області передало у приватну власність землі лісового фонду з порушенням порядку зміни цільового призначення даних земельних ділянок та за відсутності погодження зміни їх цільового призначення з органом виконавчої влади з питань лісового господарства.

З огляду на викладене Кагарлицькою місцевою прокуратурою подано позовну заяву до ГУ Держгеокадастру у Київській області та особи, якій були передані земельні ділянки, про визнання протиправними і скасування наказів щодо затвердження проектів землеустрою про відведення земельних ділянок та передачу їх у приватну власність, а також витребування з незаконного володіння вказаних ділянок на користь держави.

Наразі позов знаходиться в провадженні Богуславського районного суду Київської області

.