Кагарлицькою місцевою прокуратурою пред’явлено позов про визнання незаконним та скасуваня рішення про передачу в оренду земельної ділянки 1,4591 га

Конституцією України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

Згідно з приписами чинного законодавства ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.

Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Кагарлицькою місцевою прокуратурою за результатами аналізу додержання вимог земельного законодавства на території Богуславського району виявлені порушення вказаних вимог при вилученні з постійного користування державного підприємства «Богуславське лісове господарство» земельної ділянки лісогосподарського призначення та подальшу передачу їх в оренду.

Так було встановлено, що рішення про вилучення земельної ділянки лісогосподарського призначення має право приймати орган державної влади в силу положень ст.ст. 6, 14, 19 Конституції України в межах визначених Земельним кодексом України.

Разом з тим, при вилученні з постійного користування державного підприємства «Богуславське лісове господарство» земельної ділянки лісогосподарського призначення та подальшу передачу її у оренду юридичній особі вказані вимоги земельного законодавства були порушені.

З огляду на викладене Кагарлицькою місцевою прокуратурою подано до суду позовну заяву про визнання незаконним та скасуваня рішення про передачу в оренду земельної ділянки 1,4591 га та подальшу передачу її у оренду юридичній особі, а також витребування з незаконного володіння вказаної ділянки на користь держави.

Наразі позов знаходиться в провадженні Богуславського районного суду Київської області