Стійке небажання виправитись

За принципової позиції Кагарлицької місцевої прокуратури до раніше неодноразово судимого громадянина М., який підозрюється у вчиненні злочину під час умовно-дострокового звільнення від покарання, застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Так, 12.10.2006 Богуславським районним судом Київської області засуджено громадянина М. за вчинення злочину передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло) до покарання у виді 3 років позбавлення волі, однак  з урахуванням, що він вчинив злочин вперше, звільненого від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком 2 роки.

Однак не бажаючи стати на шлях виправлення громадянин М. почав знову вчиняти злочини, за що  06.09.2007 Богуславським районним судом Київської області знову засуджений за вчинення злочинів передбачених ч. 2 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно) та ч. 3 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло) до покарання у виді 3 років 3 місяців позбавлення волі, 17.12.2009 тим же судом засуджений за ч. 3 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло) до покарання у виді 4 років позбавлення волі; 25.01.2011 тим же судом засуджений за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно) та    ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 185 КК України (замах на вчинення таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло) до покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі; 28.10.2015 тим же судом засуджений за ч. 2 ст. 289 України (Незаконне заволодіння транспортним засобом) до покарання у виді 5 років позбавлення волі.

12.03.2019  Білоцерківський міськрайонний суд Київської області знову дав громадянину М. шанс на виправлення без ізоляції від суспільства, звільнивши його від відбування частини невідбутого покарання за вироком Богуславського районного суду Київської області, умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 6 місяців.

Однак і на цей раз засуджений не зробив для себе належних висновків і вже через два місяці з часу звільнення з місць позбавлення волі знову притягнутий до кримінальної відповідальності.

З урахуванням вказаних обставин, органом досудового розслідування за погодженням  Кагарлицької місцевої прокуратури повідомлено громадянина М. про підозру його у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.185 КК України (таємного викрадення чужого майна, вчиненого повторно) та подано до суду клопотання про обрання щодо нього запобіжного заходу у виді тримання під вартою, яке було задоволено і на даний час він утримується в ізоляторі тимчасового тримання.

За вчинення злочину під час умовно-дострокового звільнення від покарання громадянину М. загрожує покарання за ч.2 ст.185 КК України до 5 років позбавлення волі з повним або частковим приєднанням невідбутої частини покарання за попереднім вироком,  без можливості призначення іспитового строку.

Прокурор у кримінальному провадженні                                 О. Гусак