На виконання постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”», Міністерство соціальної політики України прийняло наказ №1025 від 17.07.2018 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини»
Відповідно до затвердженого Порядку право на отримання «пакунку малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають  на території України і народили живо- народжену дитину.
“Пакунок малюка” є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям.  У пакунку лежатимуть найнеобхідніші для немовляти речі. Зокрема пелюшки, сорочечки, шапочки, пінетки, підгузки, ковдра, матрац, термометр, соска, пляшечка, олійка та присипка. Також там міститимуться друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям.  Породіллям пакунки видаються безкоштовно.
Допомога «пакунок малюка» видається отримувачам допомоги під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку. Якщо на день виписки у пологовому будинку відсутній «пакунок малюка», для його отримання отримувач (мати, батько) подає заяву до управління соціального захисту населення.