Діти та дорослі, бережіть своє життя!!! Будьте обережні на воді!!!

З настанням літного періоду та під час купального сезону на водних об’єктах області значно збільшилася кількість загиблих. Так, станом на 09.06.2019 року на території Київської області виявлено 47 загиблих, за аналогічний період 2018 – 21.
Аби попередити нещасні випадки під час відпочинку на водоймах, рятувальники Богуславського РС радять дотримуватись правил безпечної поведінки. Батькам - не залишати дітей поблизу води без нагляду і переконатися, що їхнє дозвілля буде безпечним. Якщо діти не вміють плавати, не дозволяти їм заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах. Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавзасобів, а також урвищ. Слід уникати води зі швидкою течією та не запливати далеко від берега.
Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати  у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок. Найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль.
Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!
Саме тому рятувальники  Богуславщини  закликають вас під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки, а також проводити профілактично- роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.
Варто пам'ятати:
- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;
- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;
- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;
- дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;
- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;
- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;
- не наближайтесь до суден, човнів, які пропливають поблизу вас.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!
Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!
Варто пам'ятати:
- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;
- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;
- не наближайтесь до суден, човнів, які пропливають поблизу вас.