26 червня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набирає чинності з 01.07.2019 року.

Постановою передбачено:
І. Збільшення розміру мінімальної пенсійної виплати особам з інвалідністю внаслідок війни:
особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з 285 до 650 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з 255 до 525 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи з 225 до 360 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Станом на 30.06.2019 розмір мінімальної пенсійної виплати в осіб з інвалідністю складав:
по І групі інвалідності – 4266,45 грн,
з 01.07.2019 складе 10 166,00 грн, що більше на 5899,55 грн.
ІІ групи – 3817,35 грн,
з 01.07.2019 складе 8211,00 грн, що більше на 4393,65 грн.
ІІІ групи – 3368,25 грн,
з 01.07.2019 становитиме 5630,40 грн, що більше на 2262,15 грн.
Чисельність осіб, які мають право на перерахунок пенсії - 43,5 тис осіб.
ІІ. Обчислення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року проводиться військовослужбовцям та військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
До внесення змін право на такий розрахунок мали лише військовослужбовці, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Чисельність осіб, які мають право на перерахунок пенсії – 30,2 тис осіб, середній розмір підвищення – 2953 грн.
ІІІ. Для осіб у яких розмір пенсійної виплати з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Доплата встановлюється особам, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (не залежно від виду отримуваної пенсії) та за наявності страхового стажу: у жінок 30 років і більше, у чоловіків 35 років і більше.
Чисельність осіб, які мають право на перерахунок пенсії – 2,6 млн осіб, середній розмір підвищення – 254 грн.
Фінансування виплат, передбачених цим пунктом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, що передбачені за програмою 2506080 “Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду”.
Постановою передбачено:
по І групі інвалідності – 4266,45 грн,
з 01.07.2019 складе 10 166,00 грн, що більше на 5899,55 грн.
ІІ групи – 3817,35 грн,
з 01.07.2019 складе 8211,00 грн, що більше на 4393,65 грн.
ІІІ групи – 3368,25 грн,
з 01.07.2019 становитиме 5630,40 грн, що більше на 2262,15 грн.
Чисельність осіб, які мають право на перерахунок пенсії - 43,5 тис осіб.