Допомога на дітей одиноким матерям

Право на допомогу мають:
—          одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;
—         мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Водночас, якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Потрібно зазначити, що жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;
3) копія свідоцтва про народження дитини;
4) довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім’ї, наданого центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. Якщо дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, подається довідка про реєстрацію місця проживання матері та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування (навчання) дитини.
5) декларацію про доходи  та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сімї)
6) довідки про доходи на кожного члена сімї
Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію, подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії.
Допомога виплачується протягом шести календарних місяців.
Допомога надається, у випадку якщо є різниця між середньомісячним доходом сімї та прожитковим мінімумом для дитини, тобто по суті допомога залежить від доходів родини за шість місяців перед зверненням до управління
Прожитковий мінімум на дитину
З 1.01.2019
Діти віком до 6-ти років - 1626 грн.
Діти віком від 6 до 18 років - 2027 грн.
Діти віком від 18 років до 23 років - 1921 грн.
З 01.07.2019
Діти віком до 6-ти років - 1699 грн.
Діти віком від 6 до 18 років - 2118 грн.
Діти віком від 18 років до 23 років - 2007 грн.
З 01.12.2019
Діти віком до 6-ти років - 1779 грн.
Діти віком від 6 до 18 років - 2218 грн.
Діти віком від 18 років до 23 років - 2102 грн.
Допомога на дітей одиноким матерям
Право на допомогу мають:
- одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;
- мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги
3) копія свідоцтва про народження дитини;
6) довідки про доходи на кожного члена сімї
Допомога виплачується протягом шести календарних місяців.

Прожитковий мінімум на дитину
З 1.01.2019
Діти віком до 6-ти років - 1626 грн.
Діти віком від 6 до 18 років - 2027 грн.
Діти віком від 18 років до 23 років - 1921 грн.

З 01.07.2019
Діти віком до 6-ти років - 1699 грн.
Діти віком від 6 до 18 років - 2118 грн.
Діти віком від 18 років до 23 років - 2007 грн.

З 01.12.2019
Діти віком до 6-ти років - 1779 грн.
Діти віком від 6 до 18 років - 2218 грн.
Діти віком від 18 років до 23 років - 2102 грн.