ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ВИПЛАТИ ТИМЧАСОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ, БАТЬКИ ЯКИХ УХИЛЯЮТЬСЯ ВІД СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ, НЕ МАЮТЬ МОЖЛИВОСТІ УТРИМУВАТИ ДИТИНУ АБО МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ЇХ НЕВІДОМЕ.

Для призначення допомоги подаються такі документи:
- Заява за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики
-  Копія свідоцтва про народження дитини.
- Довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини.
- Довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача.
- Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).
Залежно від підстав призначення тимчасової допомоги додатково подаються такі документи:
- рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;
- довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним із батьків протягом 6 місяців, які передують місяцю звернення;
- довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, в місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
- повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено;
- довідка про розмір аліментів, яка подається у випадках, коли тимчасова допомога призначається у розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку.
Тимчасова допомога призначається кожні 6 місяців, починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи.
Тимчасова допомога не призначається на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням або на повному державному утриманні.
Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
Середньомісячний  сукупний  дохід  сім’ї  визначається  згідно  з  Методикою  обчислення  сукупного  доходу сім’ї для всіх видів  соціальної  допомоги  (  z0112-02 ) на підставі довідки про  доходи ( z1409-04 ) і декларації про доходи та майновий стан осіб,  що  звернулися  за  призначенням  усіх  видів  соціальної допомоги  ( z0709-03 ).
До   складу  сім’ї  особи,  що  звертається  за  призначенням  зазначеної   допомоги,   включаються   чоловік  (дружина);  рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком  до  23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної  середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти і не мають  власних  сімей,  незалежно  від  місця проживання або місця  реєстрації;  неодружені  повнолітні  діти,  які  визнані особами з інвалідністю  з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю  I  групи  і  проживають  разом  з  батьками;  непрацездатні батьки  чоловіка  та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх  утриманні  у  зв’язку  з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають  спільних  дітей.  До складу сім’ї не включаються особи, які
перебувають на повному державному утриманні.
Для  фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему  оподаткування  та  є  платниками  єдиного  податку  першої  групи, незалежно  від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу  за   кожен  місяць  враховується  дохід  на  рівні  двох  розмірів  прожиткового   мінімуму,   встановленого  для  працездатних  осіб, чинного  на  відповідний  місяць; для фізичних осіб - підприємців, які  обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку  другої  групи,  -  трьох  розмірів прожиткового мінімуму, встановленого   для   працездатних   осіб;  для  фізичних  осіб  - підприємців,  які  обрали  спрощену  систему  оподаткування  та  є платниками  єдиного  податку  третьої  групи,  - чотирьох розмірів  прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Для призначення допомоги подаються такі документи:
- Заява за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики
-  Копія свідоцтва про народження дитини.
- Довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини.
- Довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача.
перебувають на повному державному утриманні.