Правила поведінки на воді

Київщину пронизує 177 великих річок. В області є 13 водосховищ, понад 2000 ставків, майже 750 невеликих озер. А основною водною артерією області є річка Дніпро, протяжність якої в межах нашого краю складає 246 км.
Щорічно на водоймах Київщини гине велика кількість людей. З початку 2019 року на території області на водних об'єктах загинула 81 особа, в 2018 році - 43 особи, зростання смертності становить на 88%. Тому, щоб відпочинок біля води не обернувся на лихо, необхідно дотримуватись елементарних правил.
Правила поведінки на воді
Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
? правильний вибір та обладнання місць купання;
? навчання дорослих і дітей плаванню;
? суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;
? постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Загальні правила поведінки на воді:
? відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
? безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
? купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек., температурі води – не нижчою за +18°С, повітря – не нижчою за +24°С;
? перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря;
? після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;
? заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;
? у воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.
Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

Обласний методичний кабінет Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області  інформує:

Правила поведінки на воді
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
? правильний вибір та обладнання місць купання;
? навчання дорослих і дітей плаванню;
? суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;
? постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Загальні правила поведінки на воді:
? безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
? перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря;
? після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;
? у воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.