АПАРАТНА НАРАДА

0-02-0a-347e15adf1f5a39840e9fa61072564dec58a51dca3aad339e5d80e0ead28f16c_full

Під керівництвом т.в.о. голови районної державної адміністрації Олександра Салати  в понеділок, 9 вересня   2019 року, відбулася щотижнева апаратна нарада на якій було підсумовано роботу за попередній тиждень та окреслено заходи на найближчий період.

На початку наради Олександр Салата повідомив про пожежі, які  виникли цими вихідними на території Богуславського району, а саме в селах Вільхівець,  Синиця, Мисайлівка та в місті Богуслав. Попри застереження та численні запобіжні заходи до пожежно-рятувального підрозділу надходять  чисельні  повідомлення  про загорання трави на прибудинкових територіях, сільськогосподарських угіддях, узбіччях доріг. Причиною цього є спалювання людьми сміття або залишків рослинності. Незважаючи на підстави підпалу, громадяни здійснюють пряме порушення адмінкодексу. Слід зазначити, що  подібні пожежі наносять не лише матеріальні збитки, вони вкрай небезпечні для довкілля, адже при горінні у повітря потрапляють пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі і т.д. виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Дим від вогнищ у туманні та безвітряні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із паліями. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «самовільне випалювання рослинності або її залишків» тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.

Тож, щоб не стати винуватцем пожежі та не створювати небезпеку для себе, оточуючих вас людей і не завдавати шкоди навколишньому середовищу, Богуславський  районний сектор Управління  ДСНС України у Київській  області просить населення проявляти обережність при поводженні з вогнем. Перш, ніж запалити сірник, замисліться над тим, наскільки небезпечною може стати поява вогню поблизу будівель, в лісопаркових зонах чи на полях.

Далі на  апаратній нараді обговорені  питання, які стосувалися основних напрямків життєдіяльності району: робота  закладів освіти та  підготовка до опалювального сезону 2019-2020 років; стан забезпечення правопорядку, прав та свобод громадян; проведення заходів по стягненню заборгованості з ЄСВ; забезпечення  якості надання медичних послуг; організація та проведення культурних заходів; проведення благоустрою населених пунктів, узбіч доріг як в межах так і поза межами населених пунктів;  стан справ в АПК, проведення протиепізоотичних заходів;  різне.

По завершенню апаратної наради т.в.о. голови райдержадміністрації було надано ряд рекомендацій та  доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації відповідно до  вимог чинного законодавства.