До уваги споживачів, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг !

До уваги споживачів, які мають пільги на
оплату  житлово-комунальних послуг !
З жовтня 2019 року змінено порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до Закону України від 09.11.17 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» та Постанови Уряду від 17.04.2019 №373 пільга надається у грошовій формі.
Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться AT «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).
Пільговикам, які до 15 жовтня подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).
У зв'язку з цим платіж за спожитий природний газ, починаючи з жовтня, нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.
У разі отримання готівки, пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг AT «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).
Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги у такому випадку за жовтень  буде донарахована в наступному місяці .
podatkovi-pilgi-na-2018-rik-v-ukrayini-5