До уваги отримувачів пільг на житлово-комунальні послуги

Держава виплачує кошти за пільги кожній людині окремо – видає готівкою або переказує на рахунок Ощадбанку. Видача у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик подав відповідну заяву до управління соціального захисту до 15 жовтня 2019 року. Пільговик, який отримав готівку, сплачує за комунальні послуги повну суму платіжки. (Увага! Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне прострочена понад місяць  заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів (340 грн.), пільга буде надаватися йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі). Ті пільговики, які не подали заяву на отримання пільги готівкою – мають справу з безготівковим розрахунком.
Якщо у Вас безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за Вас здійснює АТ «Ощадбанк», а частину Ви сплачуєте самі.
Перерахування коштів Ощадбанком надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком.
Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на всі 100%. Залишок коштів пільги буде перераховано на наступний місяць. Якщо суми пільги недостатньо, то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А послуги,  за які потрібно доплатити – Ощадбанк надішле Вам СМС (з розмірами доплати за кожним видом послуги).
Також Ви можете зайти у свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів за Вашим обліковим записом.
Ви можете отримати в управлінні соціального захисту населення розрахунок розміру пільги. Якщо тарифи на ЖКП не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим. Тобто, знаючи розмір своєї пільги і пріоритетний принцип оплати Ощадбанку. Ви можете самостійно вирахувати скільки і якому надавачу послуг маєте заплатити.
Новий механізм виплати пільг дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Але це залежить від того, у якій формі Ви отримуєте виплату пільги: У готівковій чи безготівковій. Якщо у готівковій –після повного розрахунку з надавачами послуг  Ви можете залишити зекономлену готівку собі. Якщо у безготівковій – всі зекономлені кошти Ви можете отримати лише після завершення опалювального сезону (орієнтовно з червня). СМС про суму зекономлених коштів Вам надішле Ощадбанк. Якщо Ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо Ви не маєте рахунку – то можете його відкрити з червня по грудень поточного року і на нього будуть зараховані ці кошти.
Якщо виникне ситуація, коли Ви сплатили рахунки не дочекавшись СМС від Ощадбанку, то на рахунках виникне переплата, яка буде відображена надавачем послуг у квитанція наступних періодів.
Для корегування інформації, включеної до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, пільговики повинні повідомляти управління соціального захисту населення у разі змін у складі сім’ї, зміни місця проживання, зміни номера  мобільного телефону, тощо. За відсутності в базі ЄДАРП номера мобільного телефону пільговика СМС-повідомлення надходити не будуть.
b7345264bcf4d5e37789b1b897d1300e_XLЗ 1 жовтня 2019 року запроваджено навий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок розрахунку пільг залишається майже незмінним і розраховується управлінням соціального захисту населення. Суму пільги розраховуватимуть виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.