МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ

ni_nasulstvy_11_12_2019_malЩорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні стартувала ще 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок і сьогодні, 10 грудня дійшла до фінішу.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Ось і в Богуславському районі фінішувала  дана акція. Особлива увага під час її проведення була приділена питанням домашнього та шкільного насильства.

Для учнів 5-11 класів місцевих та районних навчальних закладів проведено тренінгові заняття на теми «Взаємовідносини в сім’ї», «Куди звернутись з приводу жорстокого поводження та насильства», які направлені, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильства та його попередження. Було проведено конкурс малюнків «Ми за світ без насильства» для учнів 1- 4 класів, проведено профілактичні бесіди на дану тематику, також учнями навчальних закладів переглянуто відповідні відеоролики та випущені тематичні стіннівки та інформаційні плакати.

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності та поваги до іншої людини.

Метою акції є донесення до дітей розуміння того, що насилля є порушенням прав людини, приниженням їх честі та гідності, закладення формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

ni_nasulstvy_11_12_2019_1

ni_nasulstvy_11_12_2019_2