Кагарлицькою місцевою прокуратурою відстояно інтереси держави в суді у сфері використання земель державної власності.

Так, у вересні 2017 року Кагарлицькою місцевою прокуратурою заявлено позов до суду в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру України в Київській області до Богуславської районної державної адміністрації Київської області та фізичної особи про визнання недійсними і скасування розпоряджень та визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок, які розташовані  на території Біївецької сільської ради Богуславського району,  загальною площею 149,7204 га. та 17,3178 га. та визнання недійсним укладеного у послідуючому  договору суборенди вказаних ділянок  з сільськогосподарським товариством.

В ході судового розгляду доведено, що при прийняті незаконних розпоряджень райдержадміністрацією не була проведена нормативна грошова оцінка наданих в оренду земельних ділянок, межі земельних ділянок не були винесені в натурі, земельні ділянки передані в оренду фізичній особі у розмірі,  що значно перевищує встановлений законом граничний розмір та без розроблення і затвердження проекту із землеустрою.

Рішенням Богуславського районного суду від 22 квітня 2019 року позов прокуратури задоволено.

При цьому, постановою Київського апеляційного суду від 04.07.2019 апеляційну скаргу відповідача – фізичної особи залишено без задоволення, рішення Богуславського районного суду від 22.04.2019 залишено без змін.

Не погоджуючись  з вказаними рішеннями судів відповідачем подано касаційну скаргу до Верховного суду України, однак прокурорами відстояно інтереси держави у спірних правовідносинах, і як наслідок постановою Верховного суду України від 18.12.2019 року касаційну скаргу відповідача залишено без задоволення, рішення Богуславського районного суду від 22 квітня 2019 року залишено без змін.

Таким чином, прокуратура домоглась повернення у державну власність 167 гектарів землі сільськогосподарського призначення.