ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Управління соціального захисту населення Богуславської райдержадміністрації інформує.

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» (далі Постанова №247), якою передбачено:
- заборону на період карантину, припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи;
- призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019—2020 років, без їхніх звернень;
- призначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати, інші види доходів враховуються відповідно до вимог Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі Положення);
- збільшення на 50 % соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, в місяцях дії карантину;

- відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлових субсидій з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 і від 27.07.1998 № 1156».
Враховуючи, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг будуть застосовані при розрахунку субсидії починаючи з березня 2020 року.
Таким чином у квітні 2020 року управлінням соціального захисту населення Богуславської райдержадміністрації буде проведено перерахунок житлових субсидій за березень у зв’язку із збільшенням нормативів, отже доплату домогосподарства отримають у травні поточного року.
Управління соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації ще раз нагадує приймаючи зміни до законів держава дбає про кожного громадянина України, але кожен громадянин повинен подбати про себе, тому радимо не виходити без потреби з дому.