Вхід на сайтАліменти на утримання дитини

ali
 

5 фактів про домашнє насильство

5_nas
 

Шокувала платіжка за газ? Звертайтеся за безоплатною правовою допомогою.

latigka_za_gaz_17_10_2019
 

До уваги громадськості!

al
 

Ставай присяжним - бери участь у здійсненні правосуддя!

plakat_13_06_2019Ставай присяжним - бери участь у здійсненні правосуддя!
 

До уваги суб’єктів декларування!

З 1 січня 2019 року розпочався черговий етап подання суб'єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) щорічних електронних декларацій за 2018 рік. З метою підвищення обізнаності про права та обов'язки суб'єктів декларування реалізовано комплекс заходів у цьому напрямі. Так, Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3 затверджено розлогі роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» із змінами стосовно заходів фінансового контролю, яке доступне за посиланням: https:goo.gl/RKGeij. Рекомендації суб'єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні, відповіді на поширені запитання при роботі з Реєстром та рекомендації щодо роботи з Реєстром, пам'ятка декларанту, а також відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій доступні за посиланням: goo.gl/75zAWU. Крім того, 21.01.2019 розпочинається онлайн-курс «Декларуй доброчесно!» (реєстрація на онлайн-курс доступна за посиланням goo.gl/423CoV), який покликаний допомогти кожному правильно заповнити електронну декларацію. Онлайн - курс буде доступний постійно протягом чергового етапу декларування. Пам'ятайте, черговий етап з декларування обмежений у часі та триватиме до 1 квітня 2019 року. Вчасно подана декларація із достовірно задекларованими відомостями - це Ваш авторитет і Ваш спокій.

__________________________________________________________________________________________________

Детальніше...

 

Постраждали від негоди?

negoda_postragdalu
 

Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія? Кому і як нараховується субсидія?

buklet_subsudiyaУВАГА! З 01 травня 2018 року змінився порядок призначення субсидій. Рішення про призначення субсидії, відмову або подання документів на розгляд комісії приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Читати повністю.

 

Міністерство юстиції: "Юстиція відкрита для людей", № 8, серпень 2018

maket_gazetu_8_2018_v6_1Макет газети "Юстиція відкрита для людей":

Статті:

- Президент України підписав другий пакет законів #чужихдітейнебуває.

- Державна виконавча служба: результати роботи у І півріччі 2018 року.

- Захищай свої права разом з Мін'юстом.

- Центр надання послуг у форматі "OPEN SPACE" поширюється Україною: на початок серпня їх відкрито вже 9.

- Бліц-інтерв'ю з Сергієм Петуховим.

- Право з дитиною за виїзд за кордон.

- 5 питань про оформлення субсидій.

- Безоплатна вторинна допомога надаватиметься одному клієнту не більше 6 разів.

 

ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

25.07.2018 року Президент України підписав Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання”.  Даний закон передбачає застосування з 29.08.2018 року цілої низки заходів впливу та обмежень щодо осіб, які недобросовісно сплачують аліменти.

Одним із найбільш ефективних важелів впливу на недобросовісних платників аліментів стало запровадження  додаткових штрафів на суму боргу по аліментах. Так за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за два роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 30 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

У подальшому постанова про накладення штрафу у розмірі, визначеному абзацом першим цієї частини, виноситься виконавцем у разі збільшення розміру заборгованості боржника на суму, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік.

Суми штрафів, передбачених цією частиною, стягуються з боржника у порядку, передбаченому цим Законом, і перераховуються стягувачу.

Таким чином стягувачі, окрім права стягнути пеню за несвоєчасну сплату аліментів, додатково зможуть  стягнути без судової тяганини ще й штрафні санкції у вказаних вище розмірах.

Для отримання детальних консультацій  жителі Богуславського району можуть звертатися до Богуславського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: вул.Острів,1 (приміщення Богуславського районного будинку культури) м.Богуслав.  Режим роботи: понеділок-четвер з 9-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45.

І.І.Даниленко, начальник Богуславського бюро правової допомоги
 

Нарахування пені за несплату аліментів по-новому

Одним з головних обов'язків батьків є обов'язок по утриманню своїх неповнолітніх дітей. Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, зазначається в ст. 180 СК України.                           
Обов'язок батьків по утриманню своїх неповнолітніх дітей виникає у них з часу народження дитини і триває до настання її повноліття. Закон покладає такий обов'язок на обох батьків. Коли діти проживають з матір'ю, позов про стягнення аліментів пред'являється до батька. На дітей, які виховуються батьком, аліменти стягуються з їх матері.  
У більшості випадків батьки здійснюють обов'язок по утриманню своїх неповнолітніх дітей добровільно, забезпечуючи їх всім необхідним для життя, навчання, повноцінного розвитку. Однак інколи батьки ухиляються від цього обов'язку та не надають коштів на утримання дітей добровільно, навіть коли аліменти стягнуті з них у судовому порядку.

В таких випадках, стягувачі аліментів мають право на стягнення пені з боржника,  яка є дієвим стимулом належного виконання обов’язку оскільки, за змістом статті 196 СК України, вона нараховується у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Незважаючи на зрозумілість і простоту викладення вказаної норми, довгий час судова практика в цій сфері була неоднозначною: суди то стягували астрономічно великі суми пені рахуючи період пені за весь час існування заборгованості, то до смішного маленькі — рахуючи лише кількість днів місяця в якому допущено заборгованість.

І от нещодавно  оприлюднено постанову яку прийняла Велика Палата Верховного Суду  по справі № 572/1762/15-ц щодо стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів. З постанови вбачається, зобов'язання зі сплати аліментів носить періодичний характер і повинне виконуватися щомісяця, тому при розгляді спорів про стягнення на підставі частини першої статті 196 СК України пені від суми несплачених аліментів суд повинен з'ясувати розмір несплачених аліментів за кожним із цих періодичних платежів, установити строк, до якого кожне із цих зобов'язань мало бути виконане, та з урахуванням установленого - обчислити розмір пені виходячи із суми несплачених аліментів за кожен місяць окремо від дня порушення платником аліментів свого обов'язку щодо їх сплати до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, підсумувавши розміри нарахованої пені за кожен із прострочених платежів та визначивши її загальну суму.

Для отримання детальних консультацій  жителі Богуславського району можуть звертатися до Богуславського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: вул.Острів,1 (приміщення Богуславського районного будинку культури) м.Богуслав.  Режим роботи: понеділок-четвер з 9-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45.

І.І.Даниленко, начальник Богуславського бюро правової допомоги

 

Міністерство юстиції: "Юстиція відкрита для людей", № 6, червень 2018

"Мін'юст запроваджує жорсткіші засоби стимулювання батьків до сплати аліментів"...
 

Міністерство юстиції: "Юстиція відкрита для людей", № 4, квітень 2018

"Уряд створив комісію #Маскишоустоп з представників бізнесу та правозахисників"
 

Конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.04.2018 № 1335/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 02 травня 2018 року по 21 червня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс). Деталі за посиланням:

http://www.legalaid.gov.ua/ua/holovna/186-kviten-2018/2238-oholosheno-konkurs-z-vidboru-advokativ-iaki-zaluchaiutsia-dlia-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy-2

Детальніше...

 

Механізм призначення захисника у разі затримання

Zatr
 

"Юстиція відкрита для людей"

prezudent_gazeta_yustuciaПрезидент оголосив 2018 рік - роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!"

(макет газети "Юстиція відкрита для людей", № 1, грудень 2017 року)

 

Відповідальність за домашнє насильство

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами" і на даний час він очікує підпису Президента України.

Законом доповнюється Кримінальний кодекс новою статтею 126-1 "Домашнє насильство", яка передбачає, що домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких до них відносинах, що не спричинило тяжких наслідків , караються громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Особам, які вчинили домашнє насильство, поряд з призначенням покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, або звільненням з підстав, передбачених цим Кодексом, від кримінальної відповідальності чи покарання, суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого (яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:

Детальніше...

 

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ЗЕМЕЛЬНА ЧАСТКА (ПАЙ) ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

Часто на практиці, особливо при оформленні спадщини, у громадян виникають питання   в чому полягає різниця між земельною ділянкою та земельною часткою (паєм)?

Земельна ділянка – це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами. Також земельна ділянка має унікальний кадастровий номер.

На відміну від земельної ділянки межі земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) не визначені.

На земельну частку (пай) видається сертифікат, який є вважається правовстановлюючим документом при реалізації громадянином права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). Сертифікат містить відомості про її вартість та розмір в умовних гектарах.

Право на земельну частку (пай) мають:

- колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку;

Детальніше...

 
Більше статтей...

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси