Вхід на сайтЩо таке режим надзвичайної ситуації?

ns___vi
 

Надання відпустки під час оголошення карантину

___kar
 

Як отримати юридичну консультацію

vir
 

Як не попасти на гачок дешевого кредиту

kred
 

Як не стати жертвою квартирних аферистів

_ka
 

Аліменти на утримання дитини

ali
 

5 фактів про домашнє насильство

5_nas
 

Шокувала платіжка за газ? Звертайтеся за безоплатною правовою допомогою.

latigka_za_gaz_17_10_2019
 

До уваги громадськості!

al
 

Ставай присяжним - бери участь у здійсненні правосуддя!

plakat_13_06_2019Ставай присяжним - бери участь у здійсненні правосуддя!
 

Відповідальним батькам - урядова підтримка.

plakat_riadova_pidtrumka_v3_print_A3_v3#ВідповідальнеБатьківство

Ініціатива Уряду, спрямована на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки - відповідальними.

 

Виборче право!

Не можете проголосувати за Вашою виборчою адресою у зв'язку з: навчанням/роботою/виїздом за кордон/іншими подіями.

Способи оскарження порушення виборчих прав.

Порядок включення до списку виборців.

Голосування виборців за місцем перебування.

Включення у списки виборців на закордонних виборчих дільницях.

Участь у роботі виборчої комісії.


 

 

До уваги суб’єктів декларування!

З 1 січня 2019 року розпочався черговий етап подання суб'єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) щорічних електронних декларацій за 2018 рік. З метою підвищення обізнаності про права та обов'язки суб'єктів декларування реалізовано комплекс заходів у цьому напрямі. Так, Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3 затверджено розлогі роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» із змінами стосовно заходів фінансового контролю, яке доступне за посиланням: https:goo.gl/RKGeij. Рекомендації суб'єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні, відповіді на поширені запитання при роботі з Реєстром та рекомендації щодо роботи з Реєстром, пам'ятка декларанту, а також відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій доступні за посиланням: goo.gl/75zAWU. Крім того, 21.01.2019 розпочинається онлайн-курс «Декларуй доброчесно!» (реєстрація на онлайн-курс доступна за посиланням goo.gl/423CoV), який покликаний допомогти кожному правильно заповнити електронну декларацію. Онлайн - курс буде доступний постійно протягом чергового етапу декларування. Пам'ятайте, черговий етап з декларування обмежений у часі та триватиме до 1 квітня 2019 року. Вчасно подана декларація із достовірно задекларованими відомостями - це Ваш авторитет і Ваш спокій.

__________________________________________________________________________________________________

Детальніше...

 

Постраждали від негоди?

negoda_postragdalu
 

Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія? Кому і як нараховується субсидія?

buklet_subsudiyaУВАГА! З 01 травня 2018 року змінився порядок призначення субсидій. Рішення про призначення субсидії, відмову або подання документів на розгляд комісії приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Читати повністю.

 

Міністерство юстиції: "Юстиція відкрита для людей", № 8, серпень 2018

maket_gazetu_8_2018_v6_1Макет газети "Юстиція відкрита для людей":

Статті:

- Президент України підписав другий пакет законів #чужихдітейнебуває.

- Державна виконавча служба: результати роботи у І півріччі 2018 року.

- Захищай свої права разом з Мін'юстом.

- Центр надання послуг у форматі "OPEN SPACE" поширюється Україною: на початок серпня їх відкрито вже 9.

- Бліц-інтерв'ю з Сергієм Петуховим.

- Право з дитиною за виїзд за кордон.

- 5 питань про оформлення субсидій.

- Безоплатна вторинна допомога надаватиметься одному клієнту не більше 6 разів.

 

ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

25.07.2018 року Президент України підписав Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання”.  Даний закон передбачає застосування з 29.08.2018 року цілої низки заходів впливу та обмежень щодо осіб, які недобросовісно сплачують аліменти.

Одним із найбільш ефективних важелів впливу на недобросовісних платників аліментів стало запровадження  додаткових штрафів на суму боргу по аліментах. Так за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за два роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 30 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

У подальшому постанова про накладення штрафу у розмірі, визначеному абзацом першим цієї частини, виноситься виконавцем у разі збільшення розміру заборгованості боржника на суму, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік.

Суми штрафів, передбачених цією частиною, стягуються з боржника у порядку, передбаченому цим Законом, і перераховуються стягувачу.

Таким чином стягувачі, окрім права стягнути пеню за несвоєчасну сплату аліментів, додатково зможуть  стягнути без судової тяганини ще й штрафні санкції у вказаних вище розмірах.

Для отримання детальних консультацій  жителі Богуславського району можуть звертатися до Богуславського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: вул.Острів,1 (приміщення Богуславського районного будинку культури) м.Богуслав.  Режим роботи: понеділок-четвер з 9-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45.

І.І.Даниленко, начальник Богуславського бюро правової допомоги
 

Нарахування пені за несплату аліментів по-новому

Одним з головних обов'язків батьків є обов'язок по утриманню своїх неповнолітніх дітей. Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, зазначається в ст. 180 СК України.                           
Обов'язок батьків по утриманню своїх неповнолітніх дітей виникає у них з часу народження дитини і триває до настання її повноліття. Закон покладає такий обов'язок на обох батьків. Коли діти проживають з матір'ю, позов про стягнення аліментів пред'являється до батька. На дітей, які виховуються батьком, аліменти стягуються з їх матері.  
У більшості випадків батьки здійснюють обов'язок по утриманню своїх неповнолітніх дітей добровільно, забезпечуючи їх всім необхідним для життя, навчання, повноцінного розвитку. Однак інколи батьки ухиляються від цього обов'язку та не надають коштів на утримання дітей добровільно, навіть коли аліменти стягнуті з них у судовому порядку.

В таких випадках, стягувачі аліментів мають право на стягнення пені з боржника,  яка є дієвим стимулом належного виконання обов’язку оскільки, за змістом статті 196 СК України, вона нараховується у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Незважаючи на зрозумілість і простоту викладення вказаної норми, довгий час судова практика в цій сфері була неоднозначною: суди то стягували астрономічно великі суми пені рахуючи період пені за весь час існування заборгованості, то до смішного маленькі — рахуючи лише кількість днів місяця в якому допущено заборгованість.

І от нещодавно  оприлюднено постанову яку прийняла Велика Палата Верховного Суду  по справі № 572/1762/15-ц щодо стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів. З постанови вбачається, зобов'язання зі сплати аліментів носить періодичний характер і повинне виконуватися щомісяця, тому при розгляді спорів про стягнення на підставі частини першої статті 196 СК України пені від суми несплачених аліментів суд повинен з'ясувати розмір несплачених аліментів за кожним із цих періодичних платежів, установити строк, до якого кожне із цих зобов'язань мало бути виконане, та з урахуванням установленого - обчислити розмір пені виходячи із суми несплачених аліментів за кожен місяць окремо від дня порушення платником аліментів свого обов'язку щодо їх сплати до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, підсумувавши розміри нарахованої пені за кожен із прострочених платежів та визначивши її загальну суму.

Для отримання детальних консультацій  жителі Богуславського району можуть звертатися до Богуславського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: вул.Острів,1 (приміщення Богуславського районного будинку культури) м.Богуслав.  Режим роботи: понеділок-четвер з 9-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45.

І.І.Даниленко, начальник Богуславського бюро правової допомоги

 

Міністерство юстиції: "Юстиція відкрита для людей", № 6, червень 2018

"Мін'юст запроваджує жорсткіші засоби стимулювання батьків до сплати аліментів"...
 

Міністерство юстиції: "Юстиція відкрита для людей", № 4, квітень 2018

"Уряд створив комісію #Маскишоустоп з представників бізнесу та правозахисників"
 
Більше статтей...

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси