Вхід на сайтЦивільний захист та безпека життєдіяльності

ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ІНФЕКЦІЙНОГО КИШКОВОГО ЗАХВОРЮВАННЯ.

Літній відпочинок в розпалі. У спекотні дні ми не можемо його уявити без купання у водоймах. Водні плеса магнітом притягують до себе і не хочеться думати про небезпеку інфекційних захворювань, що передаються через воду.

Гострі кишкові захворювання займають особливе місце на земній кулі. Немає жодної країни світу, де б не зустрічалися дизентерія, черевний тиф, паратиф, сальмонельоз, холера, вірусний гепатит А

За інформацією МОЗ України з початком весняно-літнього сезону збільшується ризик захворювань на вірусний гепатит А, дизентерію, холеру, гострі кишкові інфекції, лептоспіроз.

Гострі кишкові захворювання викликаються різними видами мікроорганізмів. Збудники проникають через рот і активно розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Виділяючись з кишечника хворого, мікроби потрапляють в зовнішнє середовище: у грунт, воду, їжу, на предмети домашнього ужитку.

Холера відноситься до гострих кишкових захворювань поряд з дизентерію, сальмонельозом та іншими кишковими інфекціями. Однак, на відміну від них, холера представляє особливу загрозу для здоров’я багатьох людей. Це захворювання може розповсюдитись до масштабів епідемії, широко поширеної відразу у багатьох країнах. Поширюється холера переважно в регіонах з жарким кліматом.

Детальніше...

 

ЯК УБЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД БОТУЛІЗМУ.

botulizm_2Ботулізм – гостре інфекційно-токсичне захворювання  з групи харчових токсикоінфекцій, що викликається анаеробними бактеріями і їх токсинами, що характеризується переважно важкою поразкою ядер черепномозкових нервів. Зустрічається у всіх частинах земної кулі, але частіше в країнах, де населення вживає багато консервованих продуктів домашнього приготування.

На ботулізм люди хворіли від початку існування людства, але особливу увагу  ця хвороба привернула тільки в 1793 році, коли у Вюртемберзі захворіло 13 осіб, які вживали кров’яну ковбасу, 6 з них померли.  Назва його пішла від латинського «ботулус»- ковбаса. Тоді це захворювання пов’язували тільки з вживанням   в  їжу зіпсованої  ковбаси. Але виявилось, що його винуватцем можуть стати й інші консервовані продукти - риба, плоди, овочі, гриби.

Бактерії, які виробляють ботулотоксин, широко розповсюджені в природі. Вони зустрічаються в землі, воді, в організмах деяких тварин, розвиваються за повної відсутності кисню і тому найкраще зберігаються в герметично закупорених консервних банках, де гинуть всі інші мікроби. За несприятливих умов вони утворюють спори, які малочутливі  до зовнішніх чинників.

Продукти, вражені бактеріями ботулізму, за зовнішнім виглядом і смаком часто не відрізняються від звичайних, хоча інколи набувають запаху прогірклого масла. Розкладаючи білки, жири і вуглеводи, вони утворюють вуглекислий газ. Саме він і викликає здуття банок. Такі консерви ні в якому разі не можна вживати в їжу.

Із 5 різновидів бактерій ботулізму, позначених латинськими літерами A,B,C,D,E,  найсильніший токсин виробляє мікроб типу А.Цей токсин перевершує по своїй  силі всі відомі природні отрути.

Детальніше...

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ.

grozaЕлектричні розряди під час грози несуть постійну загрозу людям. Блискавки, в яких зосереджена величезна руйнівна енергія, можуть влучати в різні об’єкти, збудовані людьми. Але якщо на  великих спорудах є можливість нейтралізувати їх удари через блискавковідводи, то житлові помешкання, особливо сільські, зовсім не захищені від блискавиць. І кожна окрема людина не має ніякого захисту. Але це не означає, що людина зовсім безсила перед блискавкою. Існують прості, посильні для кожної людини, незалежно від віку, правила поведінки, виконання яких допоможе уникнути ураження блискавкою.

  1. Якщо ви перебуваєте під відкритим небом, якщо гроза застала вас на вулиці, у полі, в лісі, на річці:

-          не  ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах і особливо серед острівців дерев;

-          краще в такому випадку затаїтися у якомусь заглибленні;

-          якщо вас двоє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці – можливе ураження блискавкою спричинить трагедію одному, а не всім, бо розряд, як відомо,  перебігає через контакт людських тіл;

-          бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись, а не випростаним у весь зріст – розряди контактують із вищими точками, якою і може бути людська голова;

-          перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не розкидано, тим самим  звузивши площу можливого ураження розрядом;

-          негайно слід позбутися усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці далі від себе;

Детальніше...

 

ЛЕПТОСПІРОЗ

botulizmПопереду пора приємного відпочинку, цікавих і незабутніх вражень. У спекотні літні нас звабливо манить до себе прохолодна свіжість річок, озер, ставків. Кидаючись  в обійми води, ми ігноруємо небезпекою, яка може таїтись в її глибинах.

У теплий період року (з травня – по жовтень) різко збільшується кількість хворих лептоспірозом. Лептоспіроз – небезпечне гостре  інфекційне захворювання, яким хворіють  люди  і тварини, викликане мікробом лептоспірою ( від латинської назви лептос – ніжний, спіра -  спіраль, тобто ніжна спіраль).

Мікроби разом з сечею перехворілих тварин потрапляють у водойми, де й живуть до 300 днів. Хворіють на лептоспіроз велика рогата худоба, свині, кози вівці,  пушні звірі, сірі щури та мишоподібні гризуни, собаки. Розміщення тваринницьких ферм поблизу водойм, неправильна організація водопоїв можуть стати причиною зараження води  лептоспірами і швидко стати вогнищем поширення захворювання на лептоспіроз.

Відпочиваючі  можуть інфікуватися лептоспірами під час купання у непроточних, заражених лептоспірами  водоймах, якщо вживають сиру воду з них під час риболовлі.

Детальніше...

 

Швидко відновлюйте нормальну температуру тіла.

Швидко відновлюйте нормальну температуру тіла:

  • помістіть постраждалого у ванну, вода в якій повинна бути 25-30 0С, а через 20-30 хвилин воду доведіть до 35 0С (але не вище);
  • обкладіть  тіло грілками, пляшками з теплою водою тієї ж самої температури, якщо ванни немає;

  • робіть штучне дихання і закритий масаж серця – при порушенні дихання і серцевої діяльності.

Після відновлення нормальної температури і свідомості, дайте постраждалому гарячий чай або каву, укрийте теплою ковдрою і доставте у лікувальний заклад.

 
Більше статтей...

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси