Вхід на сайтРобоча зустріч з головою районної організації інвалідів Чорнобиля.

zustrich_z_chornobulcyamu_201902 грудня  2019 року тимчасово виконуючий обов’язки голови Богуславської районної державної адміністрації Олександр Салата провів робочу зустріч з головою районної організації інвалідів Чорнобиля Сергієм Шкарупою щодо підготовки та проведення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яке щороку відзначається 14 грудня.

Голова районної організації інвалідів Чорнобиля в ході зустрічі висловив свої побажання щодо відзначення пам’ятної дати.

Також прийняте рішення звернутися до релігійної організації з проханням провести в цей день поминальну панахиду по загиблих та померлих ліквідаторах на  Чорнобильській АЕС.

 

АПАРАТНА НАРАДА

aparatna_02_12_2019_1_malПід керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки  голови Богуславської районної державної адміністрації Олександра Салати, 02 грудня 2019 року відбулася щотижнева апаратна нарада.

На нараді обговорені  питання роботи  закладів освіти та опалювального сезону 2019-2020 років; забезпечення  якості надання медичних послуг,  субсидіювання населення району; забезпечення правопорядку в  районі; протипожежний стан та посилення роз’яснювальної роботи серед населення; виконання районного бюджету та формування бюджету району на 2020 рік;  робота Держпродспоживслужби в районі;  про відзначення Дня місцевого самоврядування 05 грудня та Дня Збройних Сил України 06 грудня;  про призначення військовим комісаром Богуславського районного військового комісаріату Синьогуба С.В., про проведення громадських обговорень щодо приєднання до однієї з громад Богуславського району з жителями Щербашенецької, Дмитренківської та Бранепільської сільських рад.

По завершенню апаратної наради т.в.о. голови райдержадміністрації було надано ряд доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації відповідно до  вимог чинного законодавства, зокрема: вжити дієвих заходів щодо  економії  і раціонального використання бюджетних коштів.

Детальніше...

 

Відкриття меморіальної дошки пам'яті загиблого учасника АТО Карлаша Олексія Анатолійовича.

karlash_30_11_2019_130 листопада 2019 року в Розкопанецькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися урочистості та відкриття меморіальної дошки пам'яті загиблого випускника школи, учасника АТО Карлаша Олексія Анатолійовича.

На заході були присутні  тимчасово виконуючий обов’язки голови Богуславської районної державної адміністрації Олександр Салата, голова Богуславської ОТГ Вячеслав Дяченко, старшокласники, педагогічний колектив, батьки (Карлаш Анатолій Омелянович та Світлана Степанівна),  родичі загиблого, воїни АТО, представники військкомату.

З промовами виступили  директор школи Дорогань Л.І., голова братерства воїнів АТО Руденко Ю.А., капітан ЗСУ Рузевич М.І..

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували всіх героїв Богуславщини, які віддали своє життя на сході України за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Детальніше...

 

Вітання тимчасово виконуючого обов’язки голови Богуславської районної державної адміністрації Олександра Салати з Днем працівників прокуратури.

den_prac_prokuratyru_2019Шановні працівники та ветерани органів прокуратури Богуславського району!

Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята!

Верховенство Закону і Права є головним постулатом діяльності прокуратури, що випливає із завдань, які сьогодні стоять перед державно-правовими інституціями.

І ви маєте непорушно стояти на сторожі інтересів держави і громадянина, сприяти зміцненню законності та правопорядку, захисту прав і свобод людини.

Бажаю вам міцного здоров’я, добробуту, щастя та успіхів, життєвої наснаги і нових здобутків на професійній ниві в ім’я розвитку та процвітання нашої держави. Нехай людська повага і довіра стануть гідним орієнтиром у вашій щоденній роботі.

Нових вам професійних звершень на ниві благородного служіння його величності Закону, утвердження незалежності та демократизму в рідній Україні!

З повагою,

тимчасово виконуючий обов’язки голови

Богуславської районної державної адміністрації

Олександр САЛАТА

 

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

uvaga_29_11_2019Управління Державної казначейської служби України у Богуславському районі Київської області  відповідно наданих роз’яснень Державної казначейської служби України,  в межах компетенції повідомляє:

Казначейство здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 за № 419/20732 (далі – Порядок).

Пунктами 2.2 та 2.4 Порядку визначено, що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання та/або бюджетного фінансового зобов'язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та/або Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та/або бюджетного фінансового зобов’язання.

За умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким застосовується процедура закупівлі товарів, робіт і послуг, розпорядник бюджетних коштів подає з урахуванням законодавства у сфері закупівель до органу Казначейства документи, зазначені в абзаці першому пункту 2.2 Порядку, протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі у разі наявності в обліку органу Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

Детальніше...

 

Прем’єр-міністр України та генеральний директор IRENA обговорили відновлювану енергетику у світі та в Україні

Прем’єр-міністр України та генеральний директор IRENA обговорили відновлювану енергетику у світі та в Україні
«За останні 5 років у «зелену енергетику» інвестовано 4,8 млрд доларів.
Це найбільший показник за всі роки незалежності нашої держави», - повідомив Олексій Гончарук в ході зустрічі з генеральним директором Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Франческо Ла Камера.
Зустріч відбулася за підсумками X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, на відкритті якого виступив Франческо Ла Камера на запрошення Держенергоефективності.
Під час перемовин Прем’єр-міністр України наголосив: «Нашою метою є збільшення частки відновлюваної енергетики. Наразі ми розробляємо стратегію переходу на відновлювану енергетику до 2050 року. Ми би високо оцінили співпрацю з IRENA у цьому напрямку».
Пан Франческо Ла Камера висловив підтримку діям українського Уряду: «Україна йде в правильному напрямку. Ви можете розраховувати на нас у питаннях розвитку системи відновлюваної енергетики в вашій країні».
Крім цього, на зустрічі обговорювали впровадження аукціонної системи закупівлі «чистої» електроенергії для стимулювання розвитку відновлюваної енергетики. Перший аукціон має відбутися вже в квітні 2020 року.
Нагадуємо, що Україна стала повноправним членом IRENA у 2018 році.
Україну було обрано до складу Програмно-стратегічного комітету IRENA на 2019 – 2021 роки 26 червня ц.р. під час сімнадцятого засідання Ради IRENA. Також домовлено про включення України до складу комітету з повноважень десятого засідання Асамблеї IRENA.
Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/v-zelenu-energetiku-investovano-48-milyardiv-dolariv-za-ostannih-5-rokiv-oleksij-goncharuk
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
«За останні 5 років у «зелену енергетику» інвестовано 4,8 млрд доларів.
Це найбільший показник за всі роки незалежності нашої держави», - повідомив Олексій Гончарук в ході зустрічі з генеральним директором Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Франческо Ла Камера.
Зустріч відбулася за підсумками X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, на відкритті якого виступив Франческо Ла Камера на запрошення Держенергоефективності.
Під час перемовин Прем’єр-міністр України наголосив: «Нашою метою є збільшення частки відновлюваної енергетики. Наразі ми розробляємо стратегію переходу на відновлювану енергетику до 2050 року. Ми би високо оцінили співпрацю з IRENA у цьому напрямку».

Детальніше...

 

«Чиста» енергетика - серед пріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України

«Чиста» енергетика - серед пріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України
Шляхи збалансованого розвитку «чистої» енергетики із врахуванням потреб споживачів та ринку обговорили учасники X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, що відбувся 28 листопада ц.р. в КВЦ «Парковий» за ініціативи Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю IRENA.
На Форумі виступив генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA Франческо Ла Камера, який вперше за всю історію агентства завітав до України.
«Я хочу запевнити, що IRENA була, є і завжди буде готовою співпрацювати із Україною. Ми бачимо значний прогрес країни у розбудові «чистої» енергетики. У ц.р. в Україні встановлено понад 2 ГВт нових «зелених» проектів. Цілком реально йти шляхом сталого енергетичного розвитку. Ми підтримуємо Вас у цьому», - повідомив генеральний директор IRENA  та додав, що експерти IRENA брали активну участь у підготовці українського законодавства щодо переходу на аукціони.
Також Франческо Ла Камера наголосив на поступовому здешевленні «чистої» енергетики у світі, ефективності аукціонів та соціально-економічних перевагах «зелених» проектів для громад.
У свою чергу, заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик окреслив стан розвитку «чистої» енергетики та представив нову законодавчу ініціативу щодо подальшого регулювання цієї сфери.
«Тільки за три квартали ц.р. у відновлюваній енергетиці введено більше об’єктів відновлюваної електроенергетики, ніж за всі попередні 10 років разом узяті. Потрібні зміни, щоб захистити як споживача, так і інвестора, щоб населення менше сплачувало, але частка «зеленої» енергії збільшувалася», - повідомив К. Чижик.
За словами К. Чижика, ідея нового законопроекту полягає у добровільній реструктуризації – зменшенні  «зеленого» тарифу із одночасним продовженням строку його дії. Це дозволить збалансувати дефіцит Гарантованого покупця і зробити тарифи достатніми для подальшої ефективної розвитку цієї сфери.
Водночас компанії зможуть взяти участь в аукціонах, перший з яких планується впровадити у квітні 2020 року.
«Сьогодні важливо зберегти інвестиційну привабливість «чистої» енергетики, яка за останні 5 років залучила  понад 4 млрд євро в Україну.  Левову частку таких інвестицій, а саме – більше 3,3 млрд євро, акумульовано на встановлення майже 4 ГВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики. Ще понад 520 млн євро інвестовано у 2300 МВт нових потужностей, що генерують тепло з альтернативних джерелах енергії», - повідомив під час виступу Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.
Загалом, під час заходу понад 800 учасників – представники влади, бізнесу, міжнародних організацій, експерти - обговорили подальшу стратегію розвитку «зеленої» енергетики на конкурентних засадах.
Довідково:
X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики ініційовано Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA 28 листопада ц.р. в Києві.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефекти
BRS_2602_29_11_2019Шляхи збалансованого розвитку «чистої» енергетики із врахуванням потреб споживачів та ринку обговорили учасники X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, що відбувся 28 листопада ц.р. в КВЦ «Парковий» за ініціативи Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю IRENA.
На Форумі виступив генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA Франческо Ла Камера, який вперше за всю історію агентства завітав до України.
«Я хочу запевнити, що IRENA була, є і завжди буде готовою співпрацювати із Україною. Ми бачимо значний прогрес країни у розбудові «чистої» енергетики. У ц.р. в Україні встановлено понад 2 ГВт нових «зелених» проектів. Цілком реально йти шляхом сталого енергетичного розвитку. Ми підтримуємо Вас у цьому», - повідомив генеральний директор IRENA  та додав, що експерти IRENA брали активну участь у підготовці українського законодавства щодо переходу на аукціони.
Також Франческо Ла Камера наголосив на поступовому здешевленні «чистої» енергетики у світі, ефективності аукціонів та соціально-економічних перевагах «зелених» проектів для громад.

Детальніше...

 

Інформаційно-аналітичний бюлетень: Громадська думка про правотворення.

Інформаційно-аналітичний бюлетень на базі оперативних матеріалів,

№ 17 (182) жовтень 2019

 

Фальсифіковані пестициди та наслідки їх використання

Фальсифіковані пестициди та наслідки їх використання
Сучасне землеробство для отримання високих та якісних врожаїв потребує не лише необхідних ґрунтообробних машин, якісного насіння, мінеральних добрив, палива, але і застосування високоякісних та ефективних засобів захисту рослин – пестицидів. Пестициди – це хімічні речовини, які покликані зберігати рослини, захищаючи їх від шкідливих організмів. Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів.
Пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, що завозяться для використання на територію України повинні мати офіційну державну реєстрацію та відповідати таким вимогам:
- висока біологічна ефективність щодо цільового призначення;
- безпечність для здоров'я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування;
- відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.
Згідно чинного законодавства фальсифіковані пестициди - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.
З кожним роком зростає непоправна шкода, завдана фальсифікованими засобами захисту рослин аграріям, які застосовують контрафактну продукцію. Цієї шкоди також зазнають всі споживачі кінцевої сільськогосподарської продукції, котрі стають заручниками і потенційними жертвами небезпечних пестицидів.
На відміну від зареєстрованих препаратів, які перед тим, як потрапити на ринок, проходять всі етапи реєстраційних випробувань та досліджень, то нелегальні – залишаються поза межами перевірок на відповідність нормативним документам і тому непридатні до використання. Підробки становлять велику загрозу для фермерів, пошкоджуючи посіви та підриваючи їхню репутацію, а також наражаючи людей на небезпеку під час внесення.
Основні види підробок:
- продаж генериків під назвою оригінальних препаратів;
- нелегальне фасування оригінальних продуктів;
- відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми;
- зниження вмісту діючої речовини;
- продаж замість оригінального препарату невідомих речовин.
Виробники фальсифікатів дуже швидко вдосконалюють своє виробництво слідом за компаніями – оригінаторами. Вони почали використовувати діючі речовини, аналогічні оригінальним, тару, копіювати захисні елементи – голограми тощо. Найбільш чутливими до підробок є ринок дрібної розфасовки, кількість підроблених препаратів, призначених для роздрібного продажу населенню перевищує 55%. Причому препарат може бути як ефективним, так і не дуже ефективним. Порошкоподібні препарати підробляють додаванням пилоподібних наповнювачів або повною заміною препарату. Водорозчинний і водно – суспензійний концентрати, водний і водно - спиртовий розчини підробляють, використовуючи воду та спирт. Емульсії та суспензії розводять технічними оливами або порошками.
Найстрашніше у фальсифікатах – невідомі, невивчені домішки, які можуть бути дуже токсичними і мати тривалу післядію, тобто пригнічувати культуру, яка буде висіватись в наступному сезоні.
Наслідки застосування фальсифікованих пестицидів:
- часткова або повна втрата врожаю;
- накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів;
- погіршення родючості ґрунтів;
- шкода здоров’ю фермера під час внесення препарату;
- зіпсована репутація фермера як постачальника якісної та безпечної продукції;
- суттєві матеріальні збитки;
- вроджені каліцтва;
- відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;
- забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод .
Щоб уникнути придбання фальсифікованого препарату необхідно:
- купувати пестициди лише в спеціалізованих магазинах по продажу засобів захисту рослин та насіння, в офіційних дистриб’юторів відомих фірм - виробників, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;
- знати, що роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару;
- під час купівлі препаратів вимагати у продавця сертифікат якості та товарний (касовий) чек;
- звертати особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці: голограма, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою;
- знати, що інформація на етикетці має бути надрукована українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії, ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування;
- дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини).
Використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.
Головний спеціаліст відділу контролю
за обігом засобів захисту рослин
ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                        О.П.Цибенко
pidrobky11_0Сучасне землеробство для отримання високих та якісних врожаїв потребує не лише необхідних ґрунтообробних машин, якісного насіння, мінеральних добрив, палива, але і застосування високоякісних та ефективних засобів захисту рослин – пестицидів. Пестициди – це хімічні речовини, які покликані зберігати рослини, захищаючи їх від шкідливих організмів. Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів.
Пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, що завозяться для використання на територію України повинні мати офіційну державну реєстрацію та відповідати таким вимогам:
- висока біологічна ефективність щодо цільового призначення;
- безпечність для здоров'я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування;
- відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.
Згідно чинного законодавства фальсифіковані пестициди - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

Детальніше...

 

МЕДИЧНА РЕФОРМА У 2020 РОЦІ: КИЇВЩИНА ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ

З 1 квітня 2020 року в медичній сфері змінюється принцип фінансування системи охорони здоров’я.

Фактично, та субвенція, яка була в нас досі, буде замінена таким інструментом, як програма медичних гарантій. Про це 26 листопада заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на селекторній нараді з керівниками регіонів.

Київську область представляв на селекторі голова облдержадміністрації Олексій Чернишов. Як зазначив прем’єр-міністр, з наступного року лікарні мають бути автономізовані, комп’ютеризовані та підключені до електронної системи охорони здоров’я, а також вони мають укласти договори про медичне обслуговування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Задля належної підготовки до наступного етапу медреформи, Уряд буде «вимірювати ефективність роботи голів облдержадміністрацій на ввірених їм територіях» за трьома критеріями:

— кількість автономізованих закладів охорони здоров’я;

— кількість комп’ютеризованих закладів;

— кількість закладів, підключених до електронної системи охорони здоров’я.

Крім того, до цих показників буде додано рівень охоплення населення вакцинацією. Адже сьогодні по окремих областях рівень щепленого населення становить менш ніж 50%.

«Глобальний рівень захищеності суспільства, це коли більш ніж 95% людей вакциновані. Це означає, що будь-яка епідемія не може швидко поширюватись. Для нас критично важливо, щоб цей показник був досягнутий», — наголосив Олексій Гончарук.

Під час наради обговорили проблемні питання по окремих областях щодо стану автономізації закладів охорони здоров’я та рівня охоплення населення вакцинацією. Зокрема, від захворювання на кір та дифтерію, а також наявність вакцин у регіонах. Також очільники регіонів отримали роз’яснення з деяких питань від міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької.

 

Зарплати вчителям і лікарям будуть: Уряд допоможе виправити ситуацію з затримкою зарплат

26 листопада 2019 року
Зарплати вчителям і лікарям будуть: Уряд допоможе виправити ситуацію з затримкою зарплат
Уряд вважає неприйнятною ситуацію з заборгованістю виплат лікарям і педагогам заробітних плат. Системні затримки протягом усіх років незалежності України відбуваються внаслідок неефективного розподілу державних субвенцій місцевою владою.
«Уже завтра Уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», — наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
Крім того, Міністерство охорони здоров’я змінює механізм виплати медичної субвенції на контрактування, тобто обсяг виділених коштів залежатиме від кількості наданих медичних послуг людям. Таким чином, із наступного року не буде жодних затримок із заробітними платами для лікарів.
Міністерство освіти й науки активно працює за трьома напрямками щодо недопущення заборгованості:
- наступного року в освітній субвенції вперше враховано актуальний контингент дітей. Простіше кажучи, раніше платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що вчителі недоотримували гроші на зарплати протягом останніх років. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною;
- створюється ефективна мережа шкіл, що значно допоможе підвищити зарплати освітянам;
- готує зміни до формули розподілу освітньої субвенції.
Більше того, Уряд передбачив у Держбюджеті-2020 найбільше коштів на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих вчителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн. А фінансування сфери охорони здоров’я загалом збільшено на 13%.
Уряд вважає неприйнятною ситуацію з заборгованістю виплат лікарям і педагогам заробітних плат. Системні затримки протягом усіх років незалежності України відбуваються внаслідок неефективного розподілу державних субвенцій місцевою владою.
«Уже завтра Уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», — наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
Крім того, Міністерство охорони здоров’я змінює механізм виплати медичної субвенції на контрактування, тобто обсяг виділених коштів залежатиме від кількості наданих медичних послуг людям. Таким чином, із наступного року не буде жодних затримок із заробітними платами для лікарів.
Міністерство освіти й науки активно працює за трьома напрямками щодо недопущення заборгованості:
- наступного року в освітній субвенції вперше враховано актуальний контингент дітей. Простіше кажучи, раніше платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що вчителі недоотримували гроші на зарплати протягом останніх років. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною;
- створюється ефективна мережа шкіл, що значно допоможе підвищити зарплати освітянам;
- готує зміни до формули розподілу освітньої субвенції.
Більше того, Уряд передбачив у Держбюджеті-2020 найбільше коштів на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих вчителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн. А фінансування сфери охорони здоров’я загалом збільшено на 13%.
 
Більше статтей...

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси