Вхід на сайтПорядок забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321, безоплатно забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття і спеціальний одяг, засоби пересування, спеціальні засоби для самообслуговування, догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією) слідуючі категорії громадян:

 

- інваліди,

- діти-інваліди та діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату;

- жінки після мастектомії;

- ветерани військової служби;

- ветерани органів внутрішніх справ;

- ветерани державної пожежної охорони;

- постраждалі внаслідок антитерористичної операції.

Для взяття на облік до місцевого органу соціального захисту населення подаються такі документи (оригінали + ксерокопії ):

  1. заява про взяття на облік за встановленою формою;
  2. паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);

3. висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів — висновок ЛКК);

  1. індивідуальну програму реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
  2. посвідчення про взяття на облік (для бездомних громадян);
  3. довідку про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, які досягли 18-річного віку (за наявності номера);
  4. довідку про реєстрацію місця проживання для дітей-інвалідів, дітей віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян);
  5. посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони).

Якщо звертається законний представник інваліда чи іншої особи, він подає разом із зазначеними документами свій паспорт та документ, що підтверджує його повноваження законного представника.

Управління соціального захисту населення на підставі вищезазначених документів, видає направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами (з урахуванням установлених строків їх експлуатації).Заміна протезно-ортопедичних виробів раніше встановленого строку проводиться за медичними показаннями на підставі висновку МСЕК або ЛКК.

Інвалід чи дитина-інвалід може бути забезпечений одночасно не більш як двома кріслами колісними, кімнатним і дорожнім, зокрема кріслом колісним з електроприводом (за наявності медичних показань згідно з висновком МСЕК). Кріслом колісним з електроприводом не забезпечуються діти-інваліди до досягнення 14-річного віку. Для заміни технічного засобу реабілітації після закінчення строку його експлуатації або дострокової заміни інвалід, дитина – інвалід, дитина віком до 18 років чи їх законний представник подає до місцевого органу соціального захисту населення заяву про його заміну за формою, затвердженою Мінпраці. Ремонт технічних та інших засобів реабілітації (крім протезних виробів) здійснюється підприємствами за зверненням місцевих органів  соціального захисту населення.Ремонт технічного або іншого засобу реабілітації, гарантійний строк експлуатації якого ще не минув, здійснюється підприємством за рахунок коштів державного бюджету. Післягарантійний ремонт здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України 3 14 від 20.01.2009 року затверджено Перелік технічних та інших засобів реабілітації, виданих інвалідам та іншим особам, що підлягають поверненню до місцевих органів соціального захисту населення у разі смерті зазначених осіб, якщо строк їх експлуатації не закінчився.

До них належать: ходунки, крісла колісні, дошки для пересування, триколісні велосипеди, допоміжні засоби для підйому, меблі, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Не підлягають вилученню засоби для пересування, що оснащені гігієнічними пристроями.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси